Україна чекає на винищувачі F-16 від партнерів / фото ua.depositphotos.com

Командувач ВПС Нідерландів, генерал Арну Столлманн очікує, що винищувачі F-16 піднімуться в небо над Україною цього літа, пише The Guardian. В Україні вірять, що літаки захистять Харків від російських керованих авіабомб (КАБ).

"Приблизно цього літа все вишикується в ряд", - заявив він.

Видання нагадує, що Бельгія, Данія, Нідерланди та Норвегія зобов'язалися надати Україні близько 80 винищувачів F-16 американського виробництва, техніку, яку українські сили просять уже понад рік. Однак програма з підняття літаків у повітря була зірвана через затримки в доставці та навчанні.

Відео дня

За словами генерала, процес навчання пілотів і наземного персоналу управління літаком був непростим.

"Навчання потребують не тільки пілоти, технічним фахівцям і фахівцям з технічного обслуговування також потрібен ретельний інструктаж. Ми проводимо комплексне навчання з підтримки, щоб вони могли ефективно обслуговувати літак. Тому все має збігтися", - сказав він.

Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен також заявила, що перші поставки літаків в Україну мають відбутися цього літа, і виступила проти критики з приводу затримок на тлі повідомлень про те, що Київ розчарований темпами підготовки пілотів:

"Я повністю розумію позицію України, вони хочуть зробити це якнайшвидше... Ми реалізуємо проєкт настільки швидко, наскільки можемо, ми справді розширюємо наші можливості... F-16 справді набагато складніший за системи, які дотепер використовували українські Повітряні сили... Не можна просто перескочити через декілька етапів, треба пройти кожний етап процесу, але ми також хочемо доставити їх якнайшвидше".

Вказується, що Україна місяцями чекала, щоб почати використовувати винищувачі, і сподівається, що їхнє введення змінить динаміку війни, змусивши Росію застосувати більш консервативну тактику у своїх атаках на райони, розташовані ближче до кордону.

"Росіяни будуть змушені змінити свою тактику. Ми зможемо більш ефективно вражати їхні літаки і ракети, і їм буде дуже складно продовжувати використовувати керовані авіабомби КАБ, які їм потрібно запускати на відстані від 50 до 70 км", - зазначив авіаційний експерт і колишній український військовий льотчик Анатолій Храпчинський.

Численні українські джерела заявляють, що F-16 особливо захистять Харків від цих бомб.

Авіаційний аналітик з аналітичного центру Rusi Джастін Бронк вважає, що відповідний час для розгортання F-16 - це "оцінка ризиків і часових рамок":

"Я сподіваюся, що це буде зроблено, коли вони будуть тактично і оперативно готові, пілоти та наземна команда, а не на тій підставі, що "справи йдуть погано, нам потрібна політична перемога".

The Guardian пише, що F-16 є значним поліпшенням порівняно з нинішнім повітряним флотом України, до складу якого входять МіГ-29, Су-24 і Су-25, які сильно перевантажені і пошкоджені.

"Порівняно з МіГ-29, Су-27 і Су-25, F-16 може нести велике бойове навантаження, що відповідає потужності українського тактичного бомбардувальника Су-24. Крім того, F-16 оснащений потужнішою радіолокаційною системою, яка може допомогти пом'якшити недоліки радарів, з якими Київ зіткнувся під час війни", - йдеться в публікації. - F-16, як правило, більш зручні для пілотів, оскільки мають інтуїтивно зрозуміле управління і дисплеї, які дозволяють льотчикам тримати голову високо піднятою".

Навчання українських пілотів на F-16 - що повідомлялося

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна не встигає підготувати достатню кількість пілотів для всіх F-16. У The Times писали, що США "навмисно затягують" навчання льотчиків. Зазначалося, що Вашингтон заявив Києву, що інші країни випереджають українських пілотів у черзі на місця для тренувань і що він не може порушити свої зобов'язання перед ними.

Вас також можуть зацікавити новини: