Атака Росії по Києву – це демонстрація безсилля, зазначив ветеран.
Україна здатна виграти війну на виснаження проти Росії і це починають розуміти і на Заході. Таку думку висловив Євген Дикий, ветеран російсько-української війни, екскомандир роти батальйону "Айдар", директор Національного антарктичного наукового центру в етері на Radio NV.
"Ми можемо саме перемогти, не просто вижити, не дотягнути до закінчення війни, а саме перемогти. І те, про що пишуть партнери, що ми в найсильнішій позиції з 2023 року… Росіяни розуміють, що перелом на фронті відбувся... Зараз час вже працює на нас. І головне – вони не знають, що з цим робити", – сказав Дикий.
Він зазначив, що комбінована атака в ніч на 24 травня також повʼязана зі складною ситуацією в Росії. За словами експерта, цей удар є "демонстрацією безсилої люті РФ".
"Вже навіть російські воєнкори визнають, що як розгромити "Орєшніком", який коштує десятки мільйонів доларів, і яких у країні одиниці, гаражний кооператив у Білій Церкві, то краще було б його взагалі його не запускати, а просто з серйозним виглядом казати, що він у них є. Облажалися просто по повній", - сказав Дикий.
Він додав, що і результат удару по Києву смішний і "абсолютно не впливає на перебіг війни".
Він зауважив, що наступна ніч після російської атаки була відносно спокійною, що може свідчити про те, що росіяни тривалий час збирали ракети для масованого удару. І це означає, що РФ показала максимум з точки зору завдання далекобійних ударів.
Раніше про переломний момент у війні заявили низка західних політиків та ЗМІ. Зокрема про це сказав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Він зазначав, що Україна отримує перевагу як в економічному плані, так і на полі бою.
З таким же меседжем раніше вийшов матеріал у виданні The Economist. Журналісти зазначали, що Україна завдає Росії дедалі більшої шкоди практично за всіма показниками. Зокрема видання відзначило ситуацію на фронті, де Сили оборони вперше з 2023 року змогли відновити контроль над більшою кількістю території, ніж захопили окупанти.
На тлі цього "Німецька хвиля" написала, що вже цьогоріч Україна та Росія можуть досягти угоди про припинення вогню.