РФ може прагнути покласти стільки людських життів росіян, скільки забажає / фото wikimedia.org

Ветеран російсько-української війни майор запасу НГУ Олексій Гетьман переконаний, що українські Сили оборони зможуть знищити 300-400 тисяч окупантів, щоб перешкодити поповненню армії ворога до осені.

Він заявив в ефірі Еспресо, що у травні під час наступу на Харківщину Росія втрачала по тисячі військових щодня. На його думку, ворог може прагнути покласти стільки людських життів росіян, скільки забажає, утім усіх швидко замінити не вдасться.

"Річ у тім, що втрати для підрозділів, які є критичними, - підрозділ стає вже не дуже функціональним при втратах 30%, а при втратах понад 50% його треба замінювати, бо він вже не може вести бойові дії. Підрозділ - це ж не просто 100 людей - рота, там є ще відділення зв'язку і так далі, тому, коли втрачається половина - це вже не підрозділ, це вже просто люди, якась кількість людей зі зброєю, які, по суті, не комунікують, не керуються так, як треба", - пояснив майор.

Відео дня

Гетьман стверджує, що у такому разі необхідно проводити відведення та поповнення й лише після цього знову відправляти підрозділ у зону бойових дій. Але для цього ворогу необхідний час.

"Зараз півмільйона, вони планують десь до 700-800 тисяч дотягнути до вересня, тому для того, щоб вони стали небоєздатними, нам треба за цей час, до осені, знищити ще тисяч 300-400. Чесно, я думаю, що це не буде важко зробити", - додав Гетьман.

Війна в Україні - кількість окупаційних військ

Майже 700 тисяч російських військових перебувають на війні в Україні, заявив президент РФ Володимир Путін на зустрічі з учасниками програми "Час героїв".

"У нас у зоні спеціальної військової операції (так у РФ називають війну проти України - ред.) майже 700 тис. осіб", - сказав глава держави.

Вас також можуть зацікавити новини: