Росія відчуває потребу у нових солдатах / фото Генштаб ЗСУ

Збройні сили України можуть відчути результат мобілізації росіян на фронті не раніше грудня 2022 року.

Про це заявив перший заступник голови Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони і розвідки, генерал-лейтенант Михайло Забродський в інтерв'ю Укрінформу.

За його словами, часовий чинник має свій неабиякий вплив, оскільки мобілізація, як будь-який процес державного рівня, потребує часу.

Відео дня

"Мінімальний досвід, організаційні зусилля, корумпованість на місцях мають зіграти свою роль. Вочевидь, нещодавні пропозиції щодо посилення кримінальної відповідальності за ухилення від призову у воєнний час внесені на розгляд Державної думи РФ зовсім невипадково", - додав Забродський.

На думку генерала, оскільки підозрювати резервістів РФ в "надмірному ентузіазмі" немає жодних підстав, то процедура оповіщення, збору і направлення у військові частини може потребувати щонайменше одного-двох місяців.

"За умови впровадження мінімально необхідної до підготовки мобілізованих буде потрібен ще як мінімум один місяць. В загальному оперативному плані це означає, що на практичні результати мобілізації російське командування може розраховувати не раніше грудня цього року", - зазначив він.

Забродський підсумував, що у разі нехтування підготовкою цей термін може бути скорочений. Попри це часткова мобілізація в найближчому майбутньому навряд чи вплине на обстановку на лінії зіткнення.

Мобілізація у Росії

21 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив про початок часткової мобілізації у країні. У Міноборони РФ заявили, що відправлятимуть на війну в Україні насамперед громадян, які мають бойовий досвід. За словами Шойгу, вони планують призвати до 300 тисяч осіб.

У версії указу, опублікованій на сайті Кремля, 7 пункт просто пропущено. А на сайті для офіційного опублікування нормативних актів вказується, що це пункт "для службового користування".

Однак за інформацією ЗМІ, засекречений 7 пункт указу Володимира Путіна про мобілізацію дозволяє призивати один мільйон людей. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков вже відреагував на ці публікації і назвав інформацію "брехнею".

Вас також можуть зацікавити новини: