Мобілізація в Україні 2023 - як вручатимуть повістки / колаж УНІАН

Екс-представник президента у ВР Федір Веніславський розповів про новий законопроект, який передбачає альтернативний спосіб вручення повісток. УНІАН з'ясував, як проходитиме мобілізація в Україні 2023, враховуючи можливості Інтернету.

Якою буде тепер мобілізація - Україна в digital

Мобілізація в Україні сьогодні передбачає вручення повісток тільки особисто в руки призовнику, але такі методи не завжди дають потрібний результат. Велика кількість чоловіків уникає зустрічей з представниками ТЦК, тому Рада винайшла новий спосіб.

Екс-представник президента у ВР Федір Веніславський пояснив, що це означає:

Відео дня

Тобто оповіщення про надходження рекомендованого листа надходить в поштову скриньку, а вже сам лист з повісткою повинні видати людині особисто в руки відповідними представниками поштових служб. Це так звана публічна повістка.

Також він підкреслив, що в Україні вже фактично діє електронний кабінет військовозобов'язаних і призовників. Він буде містити всі ідентифікаційні дані. Так співробітники ТЦК, органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади отримають доступ до даних призовників.

Чи можна відправити повістку поштою законно

Загальна мобілізація в Україні передбачає, що на військову службу по мобілізації можуть бути призвані особи, які пройшли строкову військову службу – тобто мають військовий досвід і підготовку. Але якщо вони не проходили строкову військову службу і є призовниками – то тоді для них діє норма про можливість мобілізації лише з 27 років. 

За словами Веніславського, ці норми повинні спростити отримання повістки і не дозволяти людям зловживати тим, що повістка нібито не отримана і закон не порушений.

Вас також можуть зацікавити новини: