Атаки ЗСУ по військових об'єктах в Криму стають все частішими / фото УНІАН

Українська винахідливість з ракетами дальнього радіуса дії робить російську окупацію Криму все більш неспроможною, а майбутнє послаблення позицій РФ на півострові є "серйозним ударом по престижу Кремля", пише програмна асистентка Євразійського центру Атлантичної ради Олівія Янчик. 

"Протягом останніх тижнів довгоочікувані поставки американських ракет дозволили Україні активізувати кампанію повітряних ударів по російських засобах протиповітряної оборони та інших військових цілях по всьому окупованому півострову. Це є продовженням попередньої серії безпілотних і ракетних атак на російський Чорноморський флот, які змусили більшість військових кораблів Путіна відступити з Криму до відносно безпечного Новоросійська в Росії (і в Карибському басейні)", - нагадала експерт.

За словами Янчик, Україна також планує ізолювати Крим, націлившись на логістичні зв'язки Кремля з окупованим півостровом. За інформацією Міністерства оборони Великої Британії, повітряні удари ЗСУ наприкінці травня пошкодили дві залізничні переправи на кримському боці Керченської протоки, що тимчасово вивело їх з ладу. Така атака стала серйозним ударом, адже РФ розраховувала на ці поромні переправи для постачання зброї для своєї армії в Криму.

Відео дня

"Нещодавній напад України на поромну переправу змусив Росію відновити транспортування військових вантажів і палива через вразливий Кримський міст. Москва намагалася захистити міст від можливого нападу, розгорнувши серію барж на додаток до існуючих потужних оборонних споруд. Однак очевидна легкість, з якою Україна змогла вразити російські системи ППО і логістичні центри по всьому Криму, змусила декого припустити, що руйнування Кримського мосту тепер може бути лише питанням часу", - аналізує експерт.

Вона наголосила, що можливості України щодо повітряних ударів ставлять російських окупантів в Криму в скрутне становище. 

"Використовуючи крилаті ракети, надані Заходом, і військово-морські безпілотники вітчизняного виробництва, Україні вже вдалося змусити більшу частину Чорноморського флоту Росії вивести з рідного порту Севастополя в Криму. Це також обмежило можливості російських військових кораблів діяти в західній частині Чорного моря", - підкреслила Янчик.

Аналітик зауважила, що погіршення становища РФ в Криму є "особистим приниженням для Володимира Путіна". Через це він, ймовірно, буде чинити опір закликам скоротити військову присутність РФ в Криму. 

"Тим не менш, вже зрозуміло, що Крим більше не є "непотоплюваним авіаносцем", яким він був колись. Натомість він стає слабкою ланкою у російському вторгненні, яку Україна продовжуватиме використовувати", - запевнила експерт. 

Звільнення Криму - останні новини

Раніше капітан 1-го рангу запасу, екс-заступник начальника штабу Військово-морських сил Збройних сил України Андрій Риженко заявив, що звільнити Крим буде важко, адже для цього потрібно буде проводити наземну операцію. 

"Потім треба буде працювати на суходолі, на землі, як це було раніше, коли ми звільняли наші землі. Поки там не буде нашого українського військового, на жаль, іншої практики звільнення окупованих територій немає. Вони [окупанти - УНІАН] шукатимуть альтернативні шляхи, і вони вже були. Думаю, для цього і йдуть зараз ці підготовчі заходи зі знищення цих альтернативних шляхів. Це і пороми, і підводні човни, багато чого можна придумати. Буде дуже важко", - прокоментував він.

Водночас президент України Володимир Зеленський наголосив, що Крим без Росії стане одним із найкращих для життя місць у Європі

"До 2014 року Крим був дійсно щасливим домом для багатьох наших людей, і таким Крим знову буде - буде обов’язково, коли сила нашої стійкості, нашої зброї, нашої дипломатії та сила справедливості для України забезпечать звільнення Криму від окупації. Півострів, якому судилося стати одним із найкращих для життя місць у Європі, саме таким і буде - безумовно і без Росії", - зауважив глава держави. 

Вас також можуть зацікавити новини: