Ворог атакує логістичні шляхи на Донеччині, розповів Олександр Аронець.
Російські окупаційні війська готуються до масштабного наступу на Донбасі. Ворог уже почав шукати можливості для тотального контролю логістичних шляхів до Словʼянська та Краматорська Донецької області.
Про це розповів у своєму телеграм-каналі "Говорять Снайпер" військовий Станіслав Бунятов. За його словами, здійснювати вогневий тиск на ці дороги доволі важко, оскільки вони розташовані відносно далеко від фронту, тим не менш військові це відчувають.
"Попри все, простори українського Донбасу дають можливості для маневрів та ефективного ведення бойових дій, тому паралізації фронту й хаотичного відступу не буде. Ця ситуація черговий раз доводить нам, що основа в обороні та наступі — це жорсткий контроль логістики, а не гонитва за знищенням поодиноких [окупантів] у лісосмугах, адже це другорядне завдання", – написав він.
Своєю чергою, військовослужбовець "Азова", колишній депутат Київради Олександр Аронець заявив, що після кількаденних уражень цивільних авто на трасі Ізюм-Слов'янськ, яке здійснювали окупанти, безпечно можна було дістатися з Ізюма (Харківська облю) в Слов'янськ, або з Дніпра у Слов'янськ чи Краматорськ через Барвінкове.
Та вчора окупанти вдарили по авто на трасі Барвінкове – Слов'янськ. Сталося це на відстані приблизно 40-50 км від лінії бойового зіткнення, розповів він у Facebook. Інші траси прострілювалися і раніше.
"Не хочу нагнітати, так як, що я як рядовий солдат можу розуміти у стратегічному військовому плануванні та обороні? Але мій цивільний досвід і здоровий глузд підказують, що перерізання логістики до Краматорської агломерації – це вже навіть не половина шляху до повної окупації Донеччини. Сітки на трасах – це те, що повинно було бути на вчора. Є й інші необхідні кроки, про які писали побратими. Але реагувати потрібно вже. Інакше окупація Краматорська, Слов'янська, Дружківки та Констянтинівки – це питання найближчого майбутнього", – додав Аронець.
Раніше речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Дніпро" Олексій Бєльський заявив, що російські окупанти намагаються встановити вогневий контроль над околицями Словʼянська Донецької області та шляхами підходу до міста. За його словами, окупанти прагнуть обійти Лиман з різних напрямків, аби згодом просунутися в бік Слов’янська.
Тим часом WP повідомляє, що від початку року кількість російських атак по Україні зросла у більш ніж пʼять разів. У червні та липні окупанти запустили сумарно 11 739 дронів, що є рекордним показником.