Світан заявив, що фронт РФ підірветься за місяць-півтора / фото 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка

Військовий експерт Роман Світан заявив, що фронт РФ вдасться зруйнувати за місяць-півтора: місцями оборона окупантів зменшилася до критичного рівня - 20 бригадних кілометрів. 

Це дає підстави вважати, що глава ГУР Кирило Буданов не помиляється в оцінці, що до прориву російського "коридору в Крим" залишилося недовго. В ефірі "Утро февраля" Світан заявив, що на даний момент ЗСУ розтягнули війська РФ по лінії фронту від Кінбурнської коси до Куп'янська. Це 1200 кілометрів, вказав він.

За словами військового експерта, місцями оборона окупантів звузилася до 20 км. Це дозволяє ЗСУ планувати наступальні дії: йти на прорив, вводити резерви, приховувати фронт й виходити на оперативний простір.

"Через те, що вже є зменшення рівня до дивізійної глибини, а це неприпустимо. Тобто, якщо у вас далі 30 км фронту вже нікого немає, вважайте, що будь-який рух військ противника на виконання розриву досягне своєї мети. Противник вийде на оперативний простір і зсередини зруйнує весь фронт. І ось у них (у військ РФ - УНІАН) по деяких позиціях вже відбулося зменшення лінії фронту до 20 км. Навіть не до 30-40 кілометрів дивізійних, а до 20 - це бригадний рівень", - вказав Світан.

Він заявив, що в найближчі кілька тижнів, максимум півтора місяця, ЗСУ зруйнують російський фронт. Перший "провісник" успіху - вимушена передислокація армії РФ з Бахмутського напрямку. 

"Зараз ми вже бачимо ці процеси. Перша "ластівка" пішла - перекидання вдвшників з Бахмутського напрямку на Оріхівське. Ця "ластівка" за собою потягне певну лавину переміщень. Ну а далі те, про що говорять деякі наші шановні оглядачі. У найближчі кілька тижнів, я думаю, що це все таки станеться. До осінніх дощів, в найближчий місяць-півтора, ми повністю зруйнуємо фронт російських військ", - вказав Світан.

ЗСУ пробили лінію оборони РФ в районі Бахмута

Нагадаємо, увечері 18 вересня командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, лінія оборони РФ в районі Бахмута - пробита. "В результаті успішних дій наших військ була пробита лінія оборони ворога, яку він намагався закрити, кидаючи в бій всі наявні резерви", - заявив він.

Ситуація складна, йдуть запеклі бої. За минулий тиждень ворог втратив контроль над Андріївкою та Кліщіївкою, але намагається контратакувати з різних напрямків, уточнив Сирський. 

Вас також можуть зацікавити новини: