Начальник авіації командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов анонсував випробування КАБів українського виробництва.

Наразі ми отримуємо від наших західних партнерів КАБи їхнього зразка. Наприклад, це французька авіабомба Hummer чи американська JDAM. Ми пересвідчилися, наскільки це високоякісні засоби ураження, однак їх замало. Тому, щоб якось створювати противагу російським КАБам, потрібно виробляти свої власні бомби.

Однак у нас ніколи не було власного виробництва бомб вільного падіння повного замкнутого циклу, з нуля. Створювати його - це не короткострокова і навіть не середньострокова перспектива. Тому ми будемо використовувати залишки – авіабомби, які залишились з часів радянського союзу і яких у нас доволі багато (особливо ФАБ 250). Встановлюючи на них відповідні модулі, зможемо перетворювати їх на кориговані. І, звісно, для цих модулів будуть використовуватися західні технології.

Відео дня

Таким чином, це буде не аналог російського КАБ, п’ятдесят відсотків з яких падають на голови мешканців Бєлгорода, чи в якийсь ліс або озеро, і лише другі п’ятдесят відсотків долітають, досягають цілі. Проте варто нагадати, що у росіян таких бомб – десятки тисяч. І вони можуть собі дозволити втратити 50% з них. Ми не можемо собі такого дозволити. І, знову ж таки, не лише через кількість, а тому, що не можемо дозволити, аби наші бомби падали на голови харків’ян або сумчан.

Нам потрібні високотехнологічні, високоточні засоби ураження. Все повинно бути гарантовано якісне.

Саме тому, я думаю, ми взяли за основу бомби американського зразка. Це буде симбіоз модулів, які перетворюють радянську бомбу в дійсно високоточну та надійну, за зразком JDAM. Крім того, оскільки ми будемо поєднувати західні технології з радянськими, то такі бомби можна буде скидати як з літаків радянського виробництва і, не виключаю, що у майбутньому - з F-16 та Mirage 2000.

У відкритих джерелах немає інформації, скільки ми можемо виробляти таких бомб, приміром,  за місяць. Але все одно це буде більше, ніж якби ми їх взагалі не виробляли.

Наші партнери не можуть постачати там кориговані авіабомби в такій кількості, як росіяни можуть виробляти. На жаль, у них це тисячі одиниць на місяць. Наприклад, від Франції ми отримуємо, у середньому, 50 бомб Hummer. І це неспівставно з тисячами російських бомб. Однак у росіян продовжиться домінування в кількості, але не в якості. А за рахунок якості ми спробуємо  їх переграти, вражаючи на більші відстані з більшою ефективністю та надійністю.

Масоване застосування таких бомб сприятиме зупиненню наступальних дій російських окупантів, подоланню оборонних рубежів. Також їхніми цілями можуть стати штаби, пункти управління та інше.

Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив"