Деокупація Андріївки далася ЗСУ важкою ціною / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Минулого тижня українські бійці змогли деокупувати Андріївку в Донецькій області. Але це далось їм нелегкою ціною. Українські військові розповіли Reuters про кривавий наступ, який коштував життя за кожен метр, перш ніж їм вдалося витіснити окупантів з населеного пункту.

"Була смуга лісу, яку ми атакували двічі раніше", - сказав один із бійців. - "Коли ми фактично увійшли туди, нам довелося пройти ще три кілометри під постійними обстрілами ворога".

За його словами, безпілотники та вибухи також завдали великої шкоди.

Відео дня

"Люди повинні розуміти, що на кожному метрі в тому лісі гинули хлопці, багато поранених", – сказав він.

За його словами, його підрозділу вдалося просунутися через ліс, але головний штурм відклали до ранку, оскільки було темно.

"Наші побратими з іншого підрозділу прийшли з одного боку, ми - з іншого. Вони (росіяни) розуміли, що нікуди йти, тому з цим змирилися", - сказав він.

Інший боєць зазначив, що під час штурму Андріївки просто не було часу боятися.

"Ми брали полонених. Вони вийшли, наші хлопці їх зв'язали, і я контролював ситуацію", - сказав він.

Також боєць розповів, що під час штурму в нього дивом не влучив снаряд

"Мені довелося з товаришем обшукати будинок, щоб переконатися, що все чисто, і в цей момент мінометний снаряд пролетів зовсім поруч, в одного з полонених. У мене був струс мозку. Всі, хто там був, отримали струс мозку". розповів він.

Деокупація населених пунктів на сході

Минулого тижня ЗСУ взяли під контроль села Кліщіївка та Андріївка, що в 8 км на південь від міста Бахмут. Цей тактичний успіх наблизив їх до дороги Т 05-13, одного з основних шляхів постачання у окупантів.

Зараз Сили оборони продовжують штурмові дії південніше Бахмута. Водночас противник намагається відновити втрачене положення в районі звільнених  Андріївки та Кліщіївки, тривають важкі бої.

Вас також можуть зацікавити новини: