Це буде "безцінний, хоча й дефіцитний, ресурс", зазначив Шон Белл.
Щойно винищувачі F-16 передадуть Україні, перед Києвом постане завдання: коли і де використовувати ці цінні ресурси і як уникнути їхнього знищення, щоб вони змогли зробити свій внесок в українські оборонні зусилля. Таку думку висловив військовий аналітик Шон Белл, передає Sky News.
За його словами, це буде "безцінний, хоча й дефіцитний, ресурс".
"F-16 можна було б використовувати для підтримки лінії фронту, але вони будуть дуже вразливі в цьому динамічному і ворожому повітряному середовищі. Їх також можна використовувати для нанесення ударів по ключових військових об'єктах на території Росії, що, безумовно, призведе до зміни тактики Москви. Або, якщо Україна захоче погрожувати Криму, F-16 можна буде використати в скоординованій атаці на підтримку ширшої кампанії", - зазначив експерт.
У будь-якому разі, він вважає, що Україні потрібна вся можлива допомога, щоб повернути назад російську динаміку на полі бою.
За його словами, очікується, що перший транш винищувачів F-16 може прибути в Україну вже на початку липня, однак, невідомо, "чи будуть до цього часу готові інші складові цього потужного військово-повітряного потенціалу":
"Для забезпечення надійного та ефективного бойового повітряного потенціалу України потрібні належним чином підготовлені та досвідчені пілоти, наземний персонал, озброєння, засоби захисту та радари".
Нагадаємо, Бельгія зобов'язалася поставити Україні 30 своїх винищувачів F-16 до 2028 року. При цьому перші літаки мають бути поставлені вже "до кінця року".
Це зобов'язання оформлено в угоді щодо гарантій безпеки, підписаній 28 травня в Брюсселі з нагоди візиту президента України Володимира Зеленського.