Українська армія поступово покращується, але це коштує людської крові.
Одна з головних реформ, яких потребує українська армія – це якісне навчання особового складу. Про це в інтерв’ю виданню "Новинарня" розповів молодший сержант ЗСУ Ярослав Пілунський із позивним "Піл".
Так, на запитання, яких реформ не вистачає ЗСУ, він відповів:
"У першу чергу – налагодження якісного навчання. Яке повинні проводити військові з бойовим досвідом".
Пілунський також розповів, наскільки важливим є налагодження чіткої взаємодії всередині бойових підрозділів, а також компетентність командирів рівня бригади і нижче.
"Я працював з Третьою штурмовою бригадою – це була найкраща бойова робота. У них чітко вибудована структура діяльності штабу: вони перевіряють кожну вогневу точку, на якій знаходиться кожен піхотинець. Ведеться постійний контроль. "Птахи Мадяра", Третя штурмова, "Вовки Да Вінчі", підрозділи СБУ та ССО – це яскраві приклади, де вибудована структурована система взаємодії. Але прикладів такої роботи, на жаль, не надто багато. Переважно система в армії ще недобудована і недопрацьована", – розповів військовий.
Пілунський зауважує, що загалом система взаємодії в українській армії поступово покращується, зокрема завдяки появі командирів із реальним бойовим досвідом. Але відбувається це не надто швидко і лише через кров і втрати.
Як писав УНІАН, Україні не варто сподіватись на повернення кордонів 1991 року, оскільки у Рося досі має ресурси на продовження війни. Таку думку висловив колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Він закликав не сподіватися на диво.
Тим часом російський диктатор анонсував створення "буферної зони" у прикордонних районах України, що слід розцінювати як спробу захопити Харківську та Сумську області.