Бригада "з характером": комбриг "Холодного Яру" розповів, хто служить у підрозділі

Бійці брали участь у бойових діях в районі Авдіївки, Пісків, у звільненні Сумщини, в Ізюмській операції, боях за Соледар, Бахмут.

Командир 93-ї Окремої механізованої бригади "Холодний Яр" Павло Паліса стверджує, що його бригада - з "характером". Як і людина, кожен бойовий підрозділ має певну сукупність різних рис та індивідуальних якостей, розповів він в інтерв’ю Укрінформу.

"Характер бригади - це як і характер людини: певна сукупність індивідуальних якостей. Що я помічав ще тоді, коли не служив в 93-й бригаді (думаю, люди, які стикалися з 93-ю, теж погодяться) - що бригада відзначається стійкістю, витривалістю і наполегливістю. Бійці в армії - це зріз суспільства і в нас є люди з усіх регіонів України й різних вікових категорій", - каже військовий.

Він запевняє, що про характер частини та її бійців може розповісти сама історія бригади. Так, з 2014 року вона побувала в найгарячіших точках фронту, в тому числі брала участь у бойових діях у Донецькому аеропорті, у районі Авдіївки, Пісків тощо. Вже під час повномасштабного вторгнення брала участь у звільненні Сумщини, в Ізюмській операції, боях за Соледар, Бахмут, де 93-я бригада була "хедлайнером оборони міста".

"І теперішня ділянка, на якій працює бригада, теж характеризується високою інтенсивністю. Бійці тримаються. Це вже не той склад, який був (контрактники здебільшого) на початку повномасштабного вторгнення. Але стійкість збереглася, мобілізовані бійці та ті, що прийшли через рекрутинг на контракт, вливаються в колектив. Кістяк, який залишився, передає свій досвід, свої знання, вміння і частинку того духу…", - розповів Паліса.

Він визнає, що людські ресурси не безмежні й бригаді для повноцінного відновлення потрібно багато часу.

"Але бійці викладаються просто титанічно - і командири, і сержанти, це люди сталевої волі. Їм щодня доводиться розв’язувати величезний спектр задач: як провести заміну на позиціях (головна проблема - дійти туди непоміченими), де знайти для підрозділу "мавіки", а ще ж треба списати втрачене майно, організувати доставку БК, радіостанцій, води, сухпаїв на позиції", - поділився військовий.

Водночас доводиться розв'язувати інші термінові проблеми, наприклад, комусь в роті чи взводі потрібно у відпустку за сімейними обставинами, відремонтувати машину тощо. Водночас треба керувати боєм, проводити у своїх межах відповідну розвідку, дбати про тренування, забезпечувати заняття з бойової підготовки.

"Тобто на людей колосальне навантаження лягає, але саме за рахунок всього цього, напевно, бригада заробляє стійкість і витривалість. Хоча я чудово розумію, що людські ресурси - внутрішні в першу чергу, я зараз не кажу про кількість особового складу - не безмежні. Дуже б не хотілося допустити вигорання людей, коли зникає ініціатива", - наголосив комбриг.

Він також визнає, що не знає всіх бійців поіменно. На жаль, за його словами, в умовах війни, що триває, це майже не реально.

Бойовий дух у ЗСУ

Нагадаємо, командир роти 8 полку ССО із позивним "Сімба" визнає, що в армії є люди, які не невмотивовані воювати, але, якщо всіх відпустити, то це буде 80% військових. Він вважає, що, коли деякий особовий склад невмотивований воювати - це нормально. Водночас каже, що в його підрозділі кожна людина розуміє, для чого вона тут і які задачі має виконувати, які ризики несе.

За його словами, люди, які зараз невмотивовані, мають поставити собі запитання – для чого вони тут. Раз вони вже в армії, потрібно щось міняти у своїй голові, більше тренуватись і готуватись. Командирам треба говорити зі своїм особовим складом - коли люди чують за собою підтримку командирів, вони завжди знаходять мотивацію. У своєму підрозділі Сімба хоче бачити підготовлених відповідним чином людей, але певні фізичні параметри зовсім неважливі. Проводиться відбір як в частині та безпосередньо у підрозділі.

Вас також можуть зацікавити новини: