ЗСУ завдають ударів по прикордонню РФ, що ускладнює ситуацію для агресора / фото Міноборони

Удари по російському прикордонню погіршать можливості окупантів для наступу, але не зупинять РФ. Про це заявив військовий аналітик, майор запасу Олексій Гетьман в ефірі Київ24.

Зокрема його запитали, чи може дозвіл на удари західним озброєнням по РФ стати запобіжником, аби росіяни не здійснювали спроб наступу на Сумщину. 

"Ні, навряд чи. Ми просто погіршимо їхні можливості для групування, для переміщення військ", - відповів експерт.

Відео дня

Військовий аналітик зауважив, що переданими нам від США та інших партнерів ракетами неможливо знищити все військо, що стягнула РФ до кордону з Україною, але можна буде уразити такі важливі цілі як штаби, центри зв’язку, ППО, що ускладнить ворогу реалізацію планів можливого наступу.

Гетьман пояснив, що війська росіян відносно  розпорошені по значній території, накрити яку ракетами нереально, бо для цього їх треба дуже велика кількість. Так само розпорошена техніка. 

"Ці  ракети можна використовувати по штабах, по пересуванню техніки, по центрах зв’язку, по засобах протиповітряної оборони. Так, це погіршить можливість росіян для наступу. Їм доводитиметься перелаштовувати свої плани по наступальним діям, але не відміняти…", - зазначив він.

За словами аналітика, по штабах важливо бити, тому що керувати підрозділами можна з відстані 50-100 км. А якщо ми можемо бити на таку відстань, то штаби доведеться відсувати далі. 

"Але керування, це не тільки по телефону чи радіозв’язку, має бути також контакт безпосередній в реалі. Керувати фронтом з відстані 200-300 км - вкрай важко, майже неможливо. І це дасть нам перевагу. Дозвіл – це дуже серйозно, це ефективно, це дуже важливо. Просто не треба кидатися в крайнощі, що нам дали дозвіл і ми зараз знищимо всю російську армію. Не знищимо", - підкреслив Гетьман. 

Він також зазначив, що важливими об’єктами для ударів є литовища росіян. Але для їх ураження Україні потрібні ракети великої дальності, яких поки в нас немає.

"Не стільки посадкова смуга, скільки системи зв’язку, навігації в аеропорту, місця, де зберігаються безпосередньо літаки. Якби в нас були "Тамагавки", ми б не стріляли по Кремлю чи по Москві, ми б стріляи по аеродромах, де знаходяться бомбардувальники Ту-95… Але навіть розмови поки не йдуть про те, щоб нам передали дійсно далекобійні ракети. Бо те, що ми називаємо "далекобійні", не є далекобійними. У міжнародній класифікації ті ракети, що літають до 500 км -  вважаються зброєю малої дальності. Те що літає від 500 до 1 тис – середньої, і великої дальності – на більше 1 тис км. А ми називаємо ракети малої дальності ракетами великої дальності. Нам передали ракети малої дальності", - підкреслив Гетьман.

Захід зняв заборону на удари по РФ західним озброєнням

Як повідомляв УНІАН, США, а потім ще низка країн оголосили нещодавно, що дають дозвіл Україні на використання їхньої зброї для ураження військових об’єктів на території РФ. Однак в США озвучили певні умови, зокрема, йшлося про надану можливість завдавати ударів американською зброєю по території Росії поблизу Харківської області. 

Сьогодні ж у Білому домі поінформували, що дозволили Україні бити по росіянах ще з одного напрямку, а отже Сили оборони отримали дозвіл застосовувати американську зброю по території Росії поблизу як Харківської, так і Сумської областей. 

За словами старшого директора з питань Європи Ради нацбезпеки Білого дому Майкла Карпентера, ці дії призведуть до того, що Росія буде позбавлена можливості накопичувати свої війська на власному боці кордону. 

Вас також можуть зацікавити новини: