Окупанти намагаються здійснювати штурми за підтримки техніки / фото wikimedia.org

Начальник прес-служби 26-ї артилерійської бригади Олег Калашніков зазначає, що російські окупанти намагаються ступити в Часів Яр і закріпитися там. Про це він сказав в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо того, що російські окупанти напередодні намагалися взяти Часів Яр у "кліщі".

"Вони постійно, вони з самого початку намагалися взяти нас з флангів, чесно кажучи. Нічого в них не вийшло… Вони ці потуги не залишають, вони намагаються це робити постійно, час від часу. Це, ми бачимо, як північний, так і південний фланги. Через те, що у них це і не вийшло, вони і почали штурмувати Часів Яр в лоб", - зазначив Калашніков.

Він зауважив, що це набагато витратніше і за особовим складом, і за технікою, які вони втрачають під час цих атак.

Відео дня

"Тому на сьогодні ми можемо спостерігати: практично весь наш відтинок фронту для них дуже незручний, так би мовити. Вони тому і намагаються здійснювати штурми: це як напрямок Богданівка - Калинівка, безпосередньо тут же "Канал" (мікрорайон у Часовому Яру – УНІАН)… Якщо взяти трохи південніше, - так само - тут напрямок Іванівське, Кліщіївка, Андріївка. І тут цей напрямок Часів Яр вони намагаються штурмувати", - сказав начальник прес-служби.

Ці штурми, додав він, окупанти намагаються здійснювати за підтримки техніки, і накидають сюди зараз "все, що тільки у них є".

На запитання, чому ситуація найбільш складна і напружена саме довкола "Каналу", Калашніков зауважив, що його штурмують вже не перший день, і штурми ці здійснюються елітними підрозділами 98-ї повітрянодесантної дивізії. А дещо північніше працює 200-та мотострілецька дивізія.

"Вони до "Каналу" ніяк не можуть добратися. Безпосередньо там, де йде "Канал". Вони намагаються "зачистити" територію для себе саме перед "Каналом". Однак, це їм вдається досить таки поганенько. Тому що все ж таки ми тримаємо тут оборону. Спротив для них іде досить таки нищівний. Вони в багато разів витрачають більше як особового складу, так і техніки саме тут. Однак, як би там не було, але вони намагаються все ж таки ступити в Часів Яр, десь там закріпитися для того, щоб починати далі просуватися безпосередньо в цьому напрямку", - сказав він.

Відповідаючи на запитання щодо мотивації російських окупантів, Калашніков зазначив, що коли мобілізовані хочуть залишити зону бойових дій, то "той, хто залишає зону бойових дій, може втратити в даному випадку життя від своїх же".

"Він може потрапити в нелюдські умови утримання. Тимчасово так, щоб їх зламати і знову кинути на першу лінію, на "нуль". Також я знаю, що у них є такі своєрідні показові покарання або показові страти. Тобто тих, хто дійсно відійшов з першої лінії, з позицій, хто побіг, то їх ловлять. І показово для інших показують, як можна стратити саме таких людей в різних таких ситуаціях", - розповів він.

Так, продовжив начальник прес-служби, усе це працює як залякування.

"І вони вже далі продовжують штурмувати вже тому, що розуміють: у них більше шансів вижити безпосередньо під час штурму, ніж якщо вони залишать позицію", - сказав Калашніков.

Війна в Україні - ситуація на Донеччині

Раніше військовий експерт Сергій Грабський зазначив, що найгарячішим напрямком фронту на сьогодні є відрізок від Часового Яру до Очеретиного. Щоб захопити всю Донецьку область, країна-агресор має зрізати цю дугу української оборони.

За його словами, говорячи про цю ділянку фронту, потрібно мати на увазі два ключові міста - Костянтинівку і Торецьк. "Торецьк є останньою такою міською агломерацією, яку контролює Україна на донецькому напрямку. І втрата Торецька означатиме фактично втрату всієї Донецької міської агломерації, куди входить Горлівка, Макіївка, Ясинувата, Донецьк. Тому противник зараз зосереджує свої основні зусилля там", - зауважує Грабський.

Вас також можуть зацікавити новини: