Основні сили ворог розмістив саме на Донбасі / колаж УНІАН, фото facebook.com/93OMBr, deepstatemap.live

Найгарячішим напрямком фронту сьогодні є відрізок від Часового Яру до Очеретиного. Щоб захопити всю Донецьку область, країна-агресор має зрізати цю дугу української оборони. Про це в коментарі NV розповів військовий експерт Сергій Грабський.

За його словами, говорячи про цю ділянку фронту, потрібно мати на увазі два ключові міста - Костянтинівку і Торецьк.

"Торецьк є останньою такою міською агломерацією, яку контролює Україна на донецькому напрямку. І втрата Торецька означатиме фактично втрату всієї Донецької міської агломерації, куди входить Горлівка, Макіївка, Ясинувата, Донецьк. Тому противник зараз зосереджує свої основні зусилля там", - пояснює аналітик.

Відео дня

На підтвердження цього Грабський зазначає, що із загальної кількості російських військ, яких налічується близько 550 тисяч, половина (270 тисяч осіб) зосереджені саме на східному напрямку.

"Контроль над Торецьком дає нам змогу все ж таки впливати і на комунікації противника, які там проходять у районі Горлівки, Єнакієвого. Із втратою Торецька ми втрачаємо можливість контролю, можливість впливу, масштабного впливу, саме на Донецьку агломерацію", - пояснює аналітик.

Водночас для росіян захоплення Торецька означатиме можливість почати наступ на другу найбільшу агломерацію Донеччини, яка залишається під контролем України - Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Слов'янськ.

"Зараз ми фактично розділяємо бойові підрозділи противника "Торецькою фортецею", не даючи йому можливість маневрувати силами і засобами, і змушуючи його витрачати свої ресурси для того, щоб обходити під вогневим впливом саме цю Торецьку фортецю. І саме тому зараз противник, не маючи можливості атакувати його в лоб, намагається (...) обійти [місто] з флангів. І цими флангами Торецька на сьогодні є Часів Яр і напрямок на Покровськ", - каже Грабський.

deepstatemap.live

Війна в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, Вовчанськ, у якому колись мешкало близько 17 тисяч осіб, зараз місто майже зруйноване. Якщо вперше 2022 року росіянам вдалося захопити місто в перший же день, то друга спроба 2024 року обернулася для загарбників важкими боями і великими втратами.

Також ми розповідали, що журналісти-розслідувачі змогли встановити достовірну кількість російських втрат під час штурму Бахмута. Поіменний підрахунок дозволив вийти на цифру в 19,5 тисяч осіб убитими, з яких понад 17 тисяч були звільненими з в'язниць кримінальниками.

Вас також можуть зацікавити новини: