Україна будує оборонні рубежі / скріншот

Дні блискавичних проривів на полях битв в Україні, можливо, минули. Події на фронті складаються в похмуру нову реальність для українців. Судячи з усього, Росія готується завдати сильного удару, і все, що можуть українці зробити, це окопатися і спробувати уповільнити його, пише The New York Times.

"Після провалу широко розрекламованого контрнаступу і ще однієї зими відбиття атак Росії українські війська виснажені і відчувають гостру нестачу. Уряд затвердив план призову на військову службу для поповнення лав, а європейські країни пообіцяли відправити більше транспортних засобів і ракет, серед інших критично необхідних матеріалів. Також Україна отримала такий необхідний імпульс 20 квітня, коли Палата представників США схвалила пакет військової допомоги в розмірі 60 мільярдів доларів, який забезпечить більше озброєння для їхніх військових зусиль. Але що Україні справді потрібно, так це час, - йдеться в публікації. - Навчання цих нових військовослужбовців займе місяці, а європейське обладнання надходитиме поступово, протягом року".

Аналітики вважають, що Україна навряд чи почне великий контрнаступ цього року, вважаючи за краще замість цього витратити час на відновлення своїх сил. Але їй все одно доведеться спробувати відбити атаки Росії і не допустити, щоб будь-які невеликі успіхи противника перетворилися на повноцінний прорив, пише NYT.

Відео дня

Зазначається, що на допомогу приходять амбітні оборонні лінії, які зараз "гарячково зводяться": український уряд виділив близько 800 мільйонів доларів на будівництво укріплень уздовж лінії фронту, і будівництво йде повним ходом.

Головний командувач США в Європі генерал Крістофер Каволі висловив оптимізм: "Я думаю, що їхня оборона буде дуже сильною. І за постійної підтримки вони опиняться в хорошому становищі".

Також вказується, що українці спрямовують свої ресурси на найбільш захищені території, прагнучи зробити наземні наступи якомога дорожчими для Росії. При цьому обидві сторони значною мірою покладаються на добре підготовлені окопи.

"Це можуть бути глибокі траншеї, укріплені цементом, верхній захист, зони опалення та сну. Для будівництва та захисту їм потрібно багато робочої сили. Оскільки лави України поріділи через втрати, залишається незрозумілим, чи впорається вона з цим завданням", - йдеться в публікації.

Військовий аналітик Джеймс Рендс зазначив, що оборона, побудована Україною раніше, була винятковою. На Донбасі, за його словами, бункери були сухими і захищені навісами, протипожежним і балістичним захистом. Траншеї були укріплені. Але оскільки Росія зараз готує новий наступ, Україна навряд чи зможе зробити це знову, вважає Рендс.

Україна будує оборонні рубежі

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Кабмін виділив додаткові 3,88 млрд грн на подальше будівництво оборонних рубежів.

Як повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, із цих коштів 1,7 млрд грн буде для Харківщини, а 1,5 млрд грн для фортифікацій на Сумщині. Додатковий ресурс також отримають Донецька, Херсонська та Миколаївська області.

Вас також можуть зацікавити новини: