Більш звичні дрони на радіозв'язку, здається вже починають відходити на другий план.
Дрони на оптоволокні лише набиратимуть значимості найближчим часом, оскільки звичайним безпілотникам на радіозв’язку працювати стає усе важче. Про це в інтерв’ю виданню "Новинарня" розповів головний сержант взводу FPV-дронів Олександр Солонько.
За його словами, обидві сторони продовжують удосконалювати безпілотну техніку, зокрема розширюється спектр радіочастот, аби працювати без перешкод від ворожих засобів радіоелектронної боротьби.
"Усі намагаються покрити всі діапазони, які можливі. (...) Я вважаю, що буде гонка за оптоволокном. Тобто воно матиме велику вагу. Росіяни непогано в цьому розвинулися. Все це, думаю, буде розширюватися", – каже військовий.
При цьому Солонько не готовий прогнозувати, яким буде майбутнє дронів на радіозв’язку.
"З ним зараз на Покровському напрямку складно працювати. Противник постійно намагається захистити свої шляхи сполучення, сектори, де в нього відбувається накопичення ресурсів для подальших дій, від наших дронів у тому числі. Вони вигадують різні рішення, вдосконалюють тактику", – розповідає боєць.
За словами Солонько, одним з недоліків таких бездротових безпілотників є можливість перехопити картинку з нього і відповідним чином відреагувати на його наближення. Проблемою також часто стає і "дружній" РЕБ.
"Якщо погано організоване застосування РЕБу власного, він заважає своїм же працювати. Для якісної роботи РЕБу має бути хороша взаємодія, координація", – пояснив військовий.
Як писав УНІАН, одним з небагатьох успіхів Росії у війні дронів стала її першість у застосуванні саме безпілотників на оптоволокні. Вони зокрема стали великою загрозою для української артилерії, яка досі почувалася у відносній безпеці.
ЗСУ теж поступово переходять на застосування дронів на оптоволокні, але поки що росіяни тримають тут першість. Втім безпілотники цього типу мають свої недоліки. Зокрема вони не настільки маневрені, а оптоволокно легко рветься, і дрон перетворюється на цеглину.