Морський дрон Manta Ray вражає своїми об'ємами / ілюстративне фото Агентство передових оборонних дослідницьких проєктів США (DARPA)

Користувачі Google Maps виявили на картах фото підводного дрона Manta Ray, якого армія США досі не показувала та тримала в секреті. Про це пише Bild

За інформацією журналістів, судно пришвартоване на військово-морській базі Порт-Венеме, що на північ від Лос-Анджелеса у Каліфорнії. Підводний дрон впродовж останніх кількох місяців проходив там випробування. Розробником такого судна є американська оборонна компанія Northrop Grumman.

На знімках Google Maps можна побачити, що розмах крил Manta Ray становить майже 14 метрів, а довжина - 10. 

Відео дня

"Особливість цього високотехнологічного підводного апарату в тому, що він використовує плавучість води для пересування, може залишатися нерухомим на морському дні, а також перевозити важкі вантажі", - розповідають у Bild.

Вигляд підводного дрона на Google Maps / фото Bild

Також цей дрон можна легко розібрати на окремі частини для транспортування та швидко зібрати його знову. Головною метою розробки було створення безпілотної підводної зброї, яка має особливу велику дальність дії. 

За словами аналітиків, Manta Ray може бути оснащений ядерною зброєю, яка матиме дальність польоту майже 10 тисяч кілометрів, а максимальна швидкість становитиме близько 190 кілометрів за годину. 

Робота морських дронів під час війни в Україні - останні новини

Як писав УНІАН, українські морські дрони навчилися мінувати морські шляхи російських кораблів, таким чином їм вдалося дистанційно підірвати чотири ворожих судна

Також у матеріалі The Wall Street Journal йдеться про те, що українські морські дрони змогли перемогти флот РФ у Чорному морі

"Раніше військово-морські безпілотники використовувалися здебільшого для спостереження або логістики. Ми робимо багато речей, які не робив ніхто у світі", - зауважив бригадний генерал СБУ Іван Лукашевич. 

Вас також можуть зацікавити новини: