Андрій Крамаров сказав, які системи ППО є оптимальними для України / фото Getty Images

Найбільш оптимальними для України системами протиповітряної оборони зараз є Patriot або SAMP/T. Таку думку висловив військовий експерт, офіцер резерву ЗСУ Андрій Крамаров. 

"Patriot або SAMP/T. Є ще ізраїльська система "Хец-3" або "Стріла-3". Це те, що здатне збивати балістичні ракети. В тому числі, ракети з систем С-300/С-400, які росіяни застосовують як балістичні", – пояснив він в ефірі телеканалу "Київ24". 

За його словами, С-300 та С-400 – це зенітні ракетні комплекси. Проте там "є такий режим використання як "земля – земля", і росіяни використовують їх для ударів по Україні. 

Відео дня

"На сьогоднішній день для нас найоптимальнішою є система ППО Patriot або система SAMP/T французько-італійська", – резюмував він. 

ППО для України: ви могли це пропустити

Нідерланди спільно з іще однією країною збираються поставити Україні систему Patriot. Міністерка оборони країни Кайса Оллонгрен наголосила, що вдалося зібрати повноцінний ракетний комплекс із різних елементів. Ця робота тривала вже деякий час. 

Раніше у США оголосили, що Україна отримала пріоритетне місце у списку отримувачів американських засобів ППО. Високопоставлений чиновник Білого дому та джерела в Конгресі розповіли CNN, що перші поставки мають розпочатися вже цього літа. 

Вас також можуть зацікавити новини: