Росія збільшила виробництво ракет 'Іскандер' : експерт пояснив, з чим це пов’язано

Росія виробляє до 90 ракет різних типів на місяць, але зросла кількість випуску "Іскандерів". Про це сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону. 

"Загалом зараз є дані, які говорять про те, що 85-90 ракет різних типів на місяць виробляє Росія. Туди входять і "Кинджали", "Іскандери", - зазначив він. При цьому додав, що на сьогодні фіксується зростання виробництва ракет "Іскандер".

"Раніше вони виробляли менше. Можемо тільки здогадуватися, що, мабуть, вони  налагодили якийсь ланцюжок постачання через треті країни, який дав їм можливість закуповувати ті елементи, яких не вистачало. Загалом, все ж таки це не така велика кількість ракет", - сказав Мусієнко. 

Відео дня

Він зазначив, що Росія збільшили кількість ударів ракетами по аеродромах в Україні. За його словами, ворог таким чином хоче відтермінувати надходження від партнерів літаків F-16. "Але не думаю, що вдастся", - сказав Мусієнко.

Експерт також розповів, що Росія застосовує для ударів по території України касетні авіабомби РБК -500, які спрямовані, в першу чергу, проти живої сили.

"Вони їх застосовують поближче до лінії бойового зіткнення. Небезпечні вони тим, що здатні в себе вмістити велику кількість суббоєприпасів - в одній бомбі їх понад 500. Сапери рахували, що десь близько 30% із тих, що вони фіксували, не розірвалися, тобто вони не вибухають, що знову ж таки не зменшує небезпеку. Адже вони залишаються десь на землі і можуть розірватися, якщо на них наїхати транспортом або наступити", – розповів Мусієнко. За його словами, вони небезпечні тим, що там велика кількість вражаючих осколкових  елементів, які здатні спричиняти поранення особовому складу.

Росіяни застосовують касетні боєприпаси

Як повідомляв УНІАН, за даними Міністерство оборони Великої Британії, Росія стала частіше застосовувати касетні авіабомби вагою 500 кілограмів у війні проти України. Зазначалося, що в  залежності від моделі, кожна РБК-500 розкидає приблизно до 350 суббоєприпасів. Своєю чергою, кожен суббоєприпас зазвичай вибухає або сотнями високошвидкісних фрагментів, або одним, більшим протитанковим зарядом.

За повідомленнями розвідки, бомби РБК-500 застосувалися проти українських сил в районі Вугледара та біля Авдіївки у Донецькій області.

Вас також можуть зацікавити новини: