Окупанти застосували на фронті рідкісну РСЗВ "Чєбурашка": що про неї відомо (відео)

Експерти припускають, що реактивні снаряди до цієї установки росіянам постачає Північна Корея.

Росіяни застосовують на фронті рідкісну систему залпового вогню "Чебурашка". Снаряди до неї, ймовірно, постачає Північна Корея, пише військово-аналітичне видання Defense Express.

Днями російські пабліки опублікували свіжі кадри застосування цієї установки, ймовірно, десь на Сході України. Як зазначають фахівці, до повномасштабного вторгнення РФ "Чєбуршки" стояли на озброєнні "1-го армійського корпусу", тобто бойовиків "ДНР". Пропагандисти стверджували, що це "кустарний" виріб самих сепаратистів. 

За час повномасштабної війни про "Чєбурашку" публічно згадували лише раз – у серпні 2022 року, коли з’явилося повідомлення про поставку на фронт ще двох таких машин. Їхня загальна кількість не розкривається, але фахівці припускають, що йдеться про виробництво в одиничних кількостях.

Куди цікавішим є момент із технічними характеристиками "Чєбурашки". Самі росіяни стверджують, що калібр установки – 217 мм, але фахівці кажуть, що насправді там 240 мм.

"Цей калібр для армії РФ не є стандартним, 240-мм мала хіба що система БМ-24 "родом" ще з 1950-х років, і тут можна сумніватись, що на складах армії РФ до наших днів збереглись відповідні боєприпаси. Натомість можемо звернути увагу на те, що одразу цілу лінійку РСЗВ під калібр 240-мм має армія КНДР – ті самі БМ-24 і системи під індексами M-1985 M-1989 та M-1991", – пише Defense Express.

Що стосується дальності стрільби, то вона становить 10 кілометрів. Загалом установка має 64 направляючі для ракет, але, як видно на відео, постріли відбуваються не стільки залпом, а швидше просто по черзі та ще й з солідним інтервалом.

Російська зброя на фронті в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, авіація РФ провалила своє головне завдання у війні і зазнає великих втрат. За словами аналітиків, маючи велику чисельну перевагу, росіяни так і не здобули панування в повітрі, втратили багато техніки.

Також ми розповідали, що окупанти розконсервували рідкісні гармати М-46 нестандартного калібру. Снаряди до цих гармат Росія може отримувати з КНДР.

Вас також можуть зацікавити новини: