Експерт заявив, що у росіян є кілька переваг перед українськими розробниками безпілотників, але все може нівелювати штучний інтелект.
За два з половиною роки війни дрони кардинально змінили бойові дії в Україні. Наразі головною перевагою РФ є здатність пригнічувати та підміняти радіосигнали, які з'єднують українські дрони з пілотами. У довгостроковій перспективі все може виправити штучний інтелект.
Раніше Мадяр уже заявляв, що у 2025 році пілоти БПЛА будуть не потрібні. Але у розробників є кілька завдань - два важливих кроки, які дрон зі штучним інтелектом має вміти виконувати самостійно, пише директорка проєкту "Нова Україна" в Інституті прогресивної політики Тамар Якобі для New York Post.
Перше завдання - навігація. Необхідна розробка програмного забезпечення для мініатюрного контролера польоту на борту дрона, який знатиме передбачуваний маршрут і зможе розпізнати місцевість внизу, спрямовуючи пристрій до мети без допомоги GPS або інших засобів, ідеться в матеріалі.
Друге завдання - навчити ШІ розпізнавати цілі і скидати вибуховий заряд без сигналу від пілота на землі, заявляє Якобі. Експерт уточнив, що в Україні є стартап DroneControl - один із небагатьох, який працює над вирішенням цих проблем. Менеджер компанії Дмитро Сальтовець заявляє, що у росіян є кілька переваг у цьому напрямку:
"У росіян більше грошей. У них потужніша електроніка, і вони роблять більші дрони, вироблені у великих кількостях на державних заводах - у рамках російського військово-промислового комплексу".
Якобі уточнює, що DroneControl, зі свого боку, є невеликою приватною компанією, що працює з мінімальним бюджетом і без "контакту" з державою. Тому, за його словами, інженери і програмісти, рухомі почуттям військового обов'язку, змушені обходитися тим, що є. У матеріалі йдеться про те, що на фронті вже використовується елементарний ШІ, щоб допомагати пілотам націлюватися на найближчі об'єкти. Це робить підрозділ "Небесна кара" 54 ОМБр ЗСУ, на околиці Слов'янська.
Раніше УНІАН повідомляв, що Китай постачає Росії дрони для випробувань на війні в Україні. Угоду, як повідомляється, уклали ще 2023 року. Однак є "докази", що китайські компанії постачають окупантам смертоносну зброю.
Крім того, у ЗСУ проблеми з російським дроном "Оріон", FPV-перехоплювачі не справляються.
"Над Чорним морем БПЛА "Оріон" цілодобово баражує і веде розвідку в напрямку Миколаївської та Одеської областей", - зазначив військовий оглядач Олександр Коваленко.