этот материал доступен на русском

У Гонконзі відновилися акції протесту проти суперечливих змін до закону про екстрадицію

12:53, 16 червня 2019
Світ
642 0
Ілюстрація REUTERS

Як повідомляє DW, у неділю, 16 червня, за кілька годин до запланованого початку акції всі станції метро Гонконгу були переповнені вбраними в чорний одяг громадянами.

Читайте такожАкція протесту у Гонконзі: поліція силою спробувала розігнати мітингарів (фото, відео)

Цього разу організатори акції сподіваються на таку ж активну участь у акціях протесту, як і минулої неділі. Тоді, за їхніми даними, в маніфестаціях проти змін у законодавстві взяли участь близько мільйона протестувальників.

Акції відбудуться попри те, що напередодні влада Гонконгу оголосила про припинення розгляду законопроекту, що уможливлює екстрадицію підозрюваних до материкового Китаю. Протестувальники побоюються, що влада ще не остаточно відмовилася від цієї законодавчої ініціативи. Демонстранти також вимагають відставки керівниці адміністрації Гонконгу Керрі Лам.

Як відомо, у Гонконзі з минулого тижня відбуваються масові акції протесту проти ухвалення відповідних змін до законодавства. За різними оцінками, в проведених у минулі вихідні демонстраціях взяли участь до мільйона осіб.

12 червня сталися сутички між мітингарями та поліцією. Тоді правоохоронці та силовики для розгону демонстрації застосували сльозогінний газ, кийки, водомети та перцевий спрей. Загалом майже 80 людей було поранено. 15 червня один із протестувальників помер під час акції.

Законодавча ініціатива, що викликала такий спротив, уможливлює відправлення до материкового Китаю для судового розгляду підозрюваних у скоєнні злочинів. Критики законопроекту побоюються, що заплановані зміни надаватимуть владі можливість переслідувати громадських активістів, невдоволених політикою Пекіна.

Досі Гонконг відмовлявся здійснювати екстрадицію підозрюваних за запитом органів юстиції з материкового Китаю через розбіжності в законодавстві та недостатню прозорість китайської системи правосуддя. Ще одним чинником, що стримував від екстрадиції, було застосування смертної кари в Китаї. Однак на початку 2019 року стало відомо про наміри адміністрації Гонконгу налагодити співпрацю в цій сфері з материковим Китаєм, Макао та Тайванем.

*** Гонконг, що до 1997 року був британською колонією, наділений на даний момент високим ступенем автономії за принципом "одна країна - дві системи". Тож у Гонконзі й досі громадянам забезпечені такі фундаментальні права та свободи людини, що обмежені у китайців, як свобода слова та ЗМІ. Опозиція в Гонконзі звинувачує Китай у тому, що він дедалі сильніше втручається у внутрішні справи Гонконгу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter