REUTERS

Спікер палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, яка офіційно розпочала процедуру імпічменту президенту США, припустила, що до скандалу навколо розмови Трампа і Зеленського може бути причетна Росія.

Про це вона розповіла в інтерв’ю MSNBC, пише Newsweek.

«До речі, вважаю, що Росія приклала до цього руку», – сказала спікер.

Читайте такожТрамп назвав свою розмову з Зеленським «дуже гарною та законною»

При цьому Пелосі не пояснила, чому так вважає, але порівняла нинішню ситуацію з російським втручанням у вибори 2016 року і заявила, що розвідувальна спільнота на 100% впевнена щодо втручання Росії на минулих виборах.

Як повідомляв УНІАН, скандал між Білим домом і Конгресом розгорівся після того, як у ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що представник розвідки США в рамках програми захисту викривачів порушень надав записку генеральному інспектору, у якій йшлося, що Трамп «пообіцяв» щось лідеру іноземної держави, керуючись власними політичними інтересами.

У ЗМІ припускали, що під час розмови із Зеленським Трамп міг неодноразово наполягати на розслідуванні в Україні дій Хантера Байдена - сина впливового політика від Демократичної партії США, колишнього віце-президента США Джо Байдена.

21 вересня конгресмени США звернулися до адміністрації Трампа з вимогою надати стенограму його розмови із Зеленським.

24 вересня Білий дім оприлюднив стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського.

Згідно з документом, Трамп просив Зеленського вивчити справу проти Хантера Байдена. Спікер Палати Представників Конгресу США Ненсі Пелосі 24 вересня оголосила, що Конгрес розпочинає офіційне ініціювання процедури імпічменту Трампа.

Довідка УНІАН. В Україні розслідується справа про відмивання коштів на суму понад 33 млн доларів при купівлі групи компаній Херсонської «нафтоперевалки», до якої було залучено компанії Wirelogic Technology AS, Digitex Organisation LLP, а також компанію екс-міністра екології, бізнесмена Миколи Злочевського Burisma Holdings Limited, членом ради директорів якої був Хантер Байден, син екс-віце-президента США Джо Байдена.

14 травня тодішній генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Київ готовий передати правоохоронним органам США матеріали про розрахунки компанії Burisma.

За його словами, в розпорядженні слідства є роздруківка всіх розрахунків, за якими кошти отримали, в тому числі, і громадяни США з гучними прізвищами. При цьому Луценко наголосив, що іноземці, які були залучені до управління компанією Burisma, не порушували українське законодавство.

26 вересня на сайті Постійного окремого комітету Палати представників США з питань розвідки оприлюднили текст скарги співробітника розвідки США про телефонну розмову президентів США України Трампа і Зеленського, яка відбулася 25 липня.