этот материал доступен на русском

Нобелівську премію миру отримав прем'єр-міністр Ефіопії

12:38, 11 жовтня 2019
Світ
747 0
Абій Ахмед / REUTERS

Про це рішення оголосив у п'ятницю, 11 жовтня, Норвезький нобелівський комітет в Осло.

Ефіопський прем'єр був нагороджений "за зусилля у досягненні миру і міжнародного співробітництва і, зокрема, за його рішучу ініціативу вирішити прикордонний конфлікт із сусідньою Еритреєю".

Крім того, Абій Ахмед "ініціював важливі реформи в Ефіопії, дають багатьом громадянам надію на краще життя і світле майбутнє", зазначив Норвезький нобелівський комітет, відзначає dw.com.

На його думку, саме зараз зусилля Ахмеда заслуговують на визнання і потребують підтримки. Комітет висловив сподівання, що Нобелівська премія миру "зміцнить його у його важливій роботі в ім'я миру й примирення".

Конфлікт між Еритреєю та Ефіопією тривав з 1998 по 2000 роки, його жертвами стали десятки тисяч осіб.

Читайте такожНобелівську премію з фізики вручили за екзопланети і фізичну космологію

У 2018 році прем'єр-міністр Ефіопії і президент Еритреї Ісайяс Афеворкі уклали мирний договір і домовилися співпрацювати у кількох сферах, зокрема в економічній.

Премія миру - передостання в нобелівському циклі і єдина, яку оголошують не в Стокгольмі, а в Осло. Лауреатів у останній номінації - економіці - назвуть 14 жовтня.

Урочиста церемонія вручення Нобелівських премій пройде 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля.

У 2018 році Нобелівська премія миру була вручена лікаря з Конго Денису Муквеге і іракської правозахисниці і активістці Наді Мурад.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter