П'ятниця,
22 вересня 2017
Наші спільноти

Норвегія проведе наймасштабнішу за останні десятиліття військову реформу

Норвегія планує здійснити наймасштабнішу програму військових реформ за останні кілька десятиліть, так як її збройні сили не відповідають тим викликам, які стоять зараз перед скандинавським королівством.

REUTERS
REUTERS

Про це заявила міністр оборони країни Еріксен Серейде.

За словами глави відомства, планується вкрай складна і масштабна робота, яка потребує 10-20 років, передає ТАСС.

Норвегія планує не впускати біженців, які прибувають з країн Шенгенської зони

"Нові і більш складні завдання стоять перед Норвегією у сфері політики безпеки і оборони, проте зараз у нас не вистачає можливостей для їх здійснення)", - зазначила міністр, підкресливши, що підходи до вирішення даної проблеми обговорюються вже не перший рік.

Навесні генштаб і міноборони мають намір представити парламенту країни новий довгостроковий план реформ.

За словами Серейде, хоча витрати на оборону ростуть, і в 2016 році її відомство отримає з бюджету 49,1 млрд крон ($5,5 млрд) - на 9,4% більше, ніж у 2015 - уряд стоїть перед політичною дилемою, так як крім забезпечення обороноздатності країни йому буде необхідно в найближчі роки провести масштабну реструктуризацію економіки у зв'язку з падінням цін на вуглеводні, експорт яких забезпечує понад 20% дохідної частини державного бюджету.

Як зазначила міністр, зараз у міноборони розглядають різні варіанти оптимізації витрат, щоб збільшити військовий потенціал королівства в ключових областях.

У числі пріоритетів Серейде назвала зміцнення обороноздатності північних областей країни, що межують з Росією, і розширення розвідувального потенціалу.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку