Середа,
18 жовтня 2017
Наші спільноти

Понад 150 країн переходять на нову вакцину від поліомієліту

З неділі понад 150 країн переходять на використання нової вакцини проти поліомієліту. Тисячі фахівців будуть спостерігати за переходом на нову вакцину в 155 країнах протягом наступних двох тижнів.

В Украине продолжается иммунизация детей против полиомиелита / www.bbc.com
В Україні триває імунізація дітей проти поліомієліту / www.bbc.com

Зміна стосується головним чином країн, що розвиваються, однак залучені будуть і більш багаті держави, передає Бі-бі-сі. Нова версія вакцини більше не буде включати в себе ослаблений варіант 2-го типу вірусу поліомієліту, який був ліквідований в 1999 році.

Дефіцит вакцин в Україні може розтягтися на кілька роківДоктор Стівен Кочі з американського Центру з контролю і профілактики захворювань пояснює: "Існуюча вакцина містить живий ослаблений вірус, що відноситься до трьох типів поліомієліту. Проте, нам не потрібен другий компонент, оскільки він більше не зустрічається у світі".

У дуже рідкісних випадках вакцина може мутувати у форму циркулюючого вірусу вакцинного походження. "Тому видалення 2-го типу вакцини прибирає цей ризик і гарантує, що ми використовуємо вакцину, яка працює краще з кожним разом", - говорить Стівен Кочі.

У 2015 році зафіксовано 74 випадки захворювання, з початку цього року відзначено 10 випадків.

Захворювання фіксуються в Афганістані і Пакистані. Африка залишається вільною від поліомієліту вже більше року.

Поліовірус уражає сіру речовину спинного мозку людини і може призвести до паралічу. Поліомієліт невиліковний, його можна тільки попередити за допомогою вакцинації.

Як повідомляв УНІАН, 1 квітня МОЗ затвердив План заходів щодо переходу з використання тривалентної на бівалентну живу оральну вакцину для профілактики поліомієліту в Україні.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку