США уповільнять виведення військ із Афганістану

02:01, 07 липня 2016
123 0

Президент США Барак Обама заявив, що Сполучені Штати залишать в Афганістані 8 тисяч 400 своїх військовослужбовців на час до закінчення його терміну, що настане 20 січня 2017 року. 

REUTERS

Це означає вповільнення темпів виведення військ, передає Радіо Свобода.

Виступаючи в Білому домі, Обама наголосив, що становище з безпекою в Афганістані залишається нестійким, ісламістський рух «Талібан» далі становить загрозу, а силові структури самого Афганістану ще не так сильні, як мали б бути.

Читайте такожСтолтенберг: місія НАТО в Афганістані буде продовжена

Роль військ США в Афганістані не зміниться – це навчання афганської поліції й військ, консультації і підтримка контртерористичних місій проти талібів та інших противладних угруповань.

За його словами, єдиний шлях покласти край конфліктові в Афганістані лежить через тривке політичне залагодження між урядом Афганістану й талібами.

Раніше Обама планував до кінця 2016 року скоротити чисельність американських військ в Афганістані до 5 тисяч 500. Нині їх там 9 тисяч 800.

Як повідомляв УНІАН раніше, після зустрічі міністрів оборони країн НАТО було прийнято рішення про продовження фінансування армії Афганістану аж до 2020 року. Американська влада та союзники по НАТО розраховують виділити додаткові 15 мільярдів доларів на фінансування сил безпеки Афганістану.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter