Рішення ЄСПЛ змусило російський суд скасувати арешт двох фігурантів "болотної справи"

16:37, 05 жовтня 2016
448 0

Президія Верховного суду Росії погодилася з рішенням Європейського суду з прав людини визнати незаконним арешт і утримання під вартою двох фігурантів справи про масові заворушення на Болотній площі в Москві.

Полиция силой разогнала акцию протеста в Москве в 2012 году / REUTERS

"Постанова Басманного районного суду від 9 серпня 2012 року і всі наступні постанови скасувати", - оголосив рішення голова колегії президії, передає Російська служба Бі-бі-сі.

24 лютого 2014 року Замоскворецький суд Москви призначив вісьмом фігурантів "болотної справи" покарання від 3 років і 3 місяців умовно до 4 років колонії. В даний час Гущин Ілля і Артем Савелов вже відбули терміни покарання.

Читайте такожУ Росії хочуть посилити кримінальну відповідальність: посадити і позбавити громадянства можуть за репости в соцмережах і "недонесення"

17 вересня 2015 року ЄСПЛ виніс перше рішення за скаргою засуджених по "болотному справі", в якому визнав порушеними права трьох засуджених - Артема Савелова, Іллі Гущина, а також Леоніда Ковязіна, і зобов'язав Росію виплатити Савелову 3 тис. євро, а Ковязину і Гущину - по 2 тис. євро.

Всі троє скаржилися в Страсбурзький суд на невмотивованість рішень про їх арешт. Крім того, Савелов заявив про порушення термінів розгляду його скарг на арешт.

4 жовтня цього року ЄСПЛ назвав розгін мітингу на Болотній площі порушенням права громадян на свободу зборів, а судові процеси над його учасниками несправедливими. Це, на думку юристів, може спричинити за собою перегляд цієї кримінальної справи.

6 травня 2012 року узгоджені з владою хода по Великій Якиманці і мітинг на Болотній площі переросли в зіткнення з поліцією. Згодом більше 400 демонстрантів було затримано, а слідчі порушили кримінальну справу про масові заворушення.

Фігурантами так званої "болотної справи" стали 35 осіб. 12 з них вже вийшли на свободу, 13 людей потрапили під амністію. Досі відбувають покарання Олексій Гаскаров, Леонід Развозжаєв, Сергій Удальцов, Дмитро Ишевский та Іван Непомнящий.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter