Держдума РФ ратифікувала угоду про безстрокове розміщення авіагрупи в Сирії

18:36, 07 жовтня 2016
544 0

Держдума ратифікувала російсько-сирійську угоду про безстрокове розміщення авіаційної групи РФ на території Сирії. За ратифікацію угоди одноголосно проголосували всі 446 депутатів, присутніх на засіданні.

держдума / tvc.ru

Документ був підписаний 26 серпня 2015 року в Дамаску, а майже рік тому - 9 серпня 2016 року - внесений президентом РФ на розгляд Держдуми, повідомляє ТАСС.

Читайте такожКеррі закликав розслідувати удари Росії і армії Асада як військові злочини

Угодою передбачається, що російська авіаційна група розміщується на території країни на прохання сирійської сторони і дислокується на аеродромі Хмеймім (провінція Латакія) на безоплатній основі.

Застосування повітряного угруповання РФ здійснюється згідно з рішенням її командира за погодженням з представниками сирійської влади. Склад авіагрупи визначається російською стороною.

Угода також гарантує імунітет особовому складу повітряного угруповання РФ, включаючи членів сім'ї, за аналогією з представниками дипкорпусу, а також недоторканність майна, архівів і звільнення транспорту від затримання та огляду.

"Угода укладається на безстроковий період і тимчасово застосовується з дати її підписання", - йдеться в пояснювальній записці.

Як відомо, Росія 30 вересня 2015 року почала операцію в Сирії. При цьому для розміщення авіації ВКС РФ використовується аеродром Хмеймiм. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter