Білорусь: “Настрій був переможний, якби не провокація...”

Білорусь: “Настрій був переможний, якби не провокація...”

Кореспондент УНІАН зателефонував лідеру Об`єднаних сил Білорусі Олександрові Мілінкевичу.- Скільки чоловік, за Вашими даними, затримала міліція?

Скільки чоловік, за Вашими даними, затримала міліція?

В акції 25 березня - понад тисячу людей. Міліція хапала людей, які вийшли на мирну маніфестацію і які покладали квіти. Але досі немає точної інформації про те, скільки людей постраждали і скількох затримано.

А загалом яка кількість людей взяла участь у акціях?

Від 7 до 10 тисяч...

Чи виправданим було рішення направляти людей до в’язниці, де утримуються політв’язні?

Перша частина акції пройшла вдало. Настрій був сонячним і переможним, якби не ця провокація... Я вважаю, що заклик до людей прямувати у бік спеціального прийомника-розподільника було провокацією і це псує імідж опозиції. Я завжди казав, що не слід захоплювати ні телебачення, ні палац президента. У політика дуже відповідальна роль, і він повинен передбачати можливі варіанти розвитку подій. Сьогодні велика робота, проведена демократичними силами, під загрозою і люди, які хочуть змін, можуть втратити довіру до опозиції.

(Як відомо, після завершення акції лідер білоруської Соціал-демократичної партії «Грамада» Олександр Козулін, який також брав участь в президентських виборах, закликав учасників акції прямувати у бік приймача-розподільника, куди доставляли затриманих учасників акції. І під час цього руху сталося найбільш серйозне зіткнення міліції з демонстрантами. – УНІАН.)

Чи можете ви якось допомогти арештованим?

 Об`єднані демократичні сили мають намір надавати юридичну і матеріальну допомоги затриманим та їхнім родинам. На жаль, ми не маємо інформації про суди, оскільки ця інформація приховується. Приміром, суд над моїм сином має відбутися у понеділок, а я не знаю, в якому саме. І таких фактів надзвичайно багато.

У рамках домовленостей із зарубіжними колегами, студенти, виключені з учбових закладів за політичну активність, продовжать своє навчання в інших країнах.

Які ваші подальші плани? Як продовжуватимете боротьбу?

Ми зберемося 26 квітня з нагоди 20-ї роковини від дня катастрофи на Чорнобильській АЕС. Але тепер, враховуючи силовий розгін сьогоднішньої акції, нам доведеться провести потужну інформаційну кампанію, щоб зібрати більшу кількість людей.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter