Грузія зажадала екстрадиції Саакашвілі, Україна відмовила

Водночас, Україна відмовляється від екстрадиції на батьківщину екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі та екс-міністра юстиції країни Зураба Адеїшвілі.

Про це повідомляє civil.ge із посиланням на Головну прокуратуру Грузії.

За заявою Головної прокуратури, під час звернення із проханням про екстрадицію, вона керувалася відповідною міжнародною конвенцією і двосторонньою угодою з Україною про правову допомогу, на підставі яких сторони зобов'язуються «розглядати і передавати один одному розшукуваних осіб».

Читайте такожСаакашвілі розповів, чим буде займатися на новій посаді

«У зв'язку з тим, що Михайлу Саакашвілі і Зурабу Адеїшвілі у Грузії висунуте обвинувачення і щодо них оголошено розшук, водночас, Адеїшвілі розшукується за «Червоним циркуляром», а також, через те, що, за отриманою інформацією, зазначені особи перебувають в Україні, Головна прокуратура Грузії звернулася до Генеральної прокуратури України із клопотанням, встановити-затримати зазначених осіб з метою екстрадиції. Незважаючи на зазначене вище зобов'язання між двома країнами у сфері екстрадиції, українська сторона не стала співпрацювати з Головною прокуратурою Грузії з питання про екстрадицію Михайла Саакашвілі і Зураба Адеїшвілі до Грузії і відмовляється від екстрадиції розшукуваних осіб», - сказано в заяві Головної прокуратури.

Читайте такожЗМІ: посла України Цибенка викликали в МЗС Грузії

За день до поширення цієї заяви, на посаду заступника генерального прокурора України був призначений депутат Парламенту Грузії від опозиційного Національного руху Давид Сакварелідзе, який у Головній прокуратурі Грузії обіймав аналогічну посаду у 2010-2012 рр. За чотири дні до цього, 13 лютого, Михайло Саакашвілі, який є головою Національного руху, якому  як запобіжний захід у Грузії обрано попереднє ув'язнення і який розшукується владою Грузії, був призначений президентом України Петром Порошенком своїм радником і головою Міжнародної дорадчої ради.

Зураб Адеїшвілі, який розшукується також і за «Червоним циркуляром» Інтерполу, не займає будь-якої офіційної посади в Україні, але неформально дає поради владі України, як про це заявляють ті грузинські посадові особи, які на даний час працюють в Україні.