Wall Street Journal: Рада Європи існує не для задобрювання диктатора в Росії

Путін робить ставку на те, що Захід, врешті, здасться, і, вірогідно, він має рацію.

США часто критикують за скептичне ставлення до багатосторонніх інститутів. Але ці групи часто доводять американську точку зору. Варто лише подивитися на новини про те, що Росію запросили назад в Раду Європи, яка називає себе «головною організацією з захисту прав людини на континенті».

Про це пише Wall Street Journal в редакційній статті, нагадуючи, що Москва втратила право голосу в ПАРЄ через анексію Криму й окупацію територій на Сході України. У відповідь Москва припинила платити щорічні внески в розмірі 33 мільйонів євро з 2017 року. Також вона пригрозила, що вийде з організації, якщо не буде брати участь в обранні нового генерального секретаря Ради Європи. Шантаж спрацював. ПАРЄ відновила російський статус.

Вперше Європа скасувала серйозні санкції проти Росії, запроваджені у 2014 році. Українська делегація виступила з протестом. А президент Володимир Зеленський вказав на іронію в тому, що рішення ПАРЄ було прийняте якраз в останні дні для виконання постанови ООН про звільнення 24 українських моряків, яких утримують в Росії заручниками з листопада.

Читайте такожЗМІ Європи про повернення Росії в ПАРЄ: Навіщо вона взагалі там потрібна?

Кожен член ПАРЄ від Туреччини (той ще взірець захисту прав людини) голосував за російське повернення. Навіть п’ять з семи представників Нідерландів підтримали рішення. У 2014 році 189 нідерландських громадян були вбиті, коли російська ракета збила рейс MH17 над Україною. Минулого тижня розслідування на чолі з урядом Нідерландів назвало трьох росіян як головних підозрюваних у масовому вбивстві.

«Зеленський не зміг переконати канцлера Німеччини Ангелу Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона протистояти поверненню Росії. Можливо вони сподіваються, що оливкова гілка заохотить якось Москву поводитися краще. Але Рада Європи існує для того, щоб захищати права людини, верховенство закону і демократію, а не задобрювати диктаторів», - йдеться в статті.

Читайте такожНімеччина нагадала РФ про гроші для Ради Європи, але не згадала Україну

Кілька російських делегатів в ПАРЄ перебувають під санкціями Євросоюзу. Але це не викликало вагань у більшості депутатів, які повернули цим росіянам право голосувати. Без сумніву, Росія використає цей логічний конфлікт (члени правозахисної організації під санкціями), щоб добитися скасування інших покарань.

Європейський і американський тиск на Росію з 2014 року ізолював її економічно. А російський народ все більше стає невдоволеним Володимиром Путіним. Але Кремль досі втручається у європейські вибори. А його агенти труїли британців у 2018 році. Путін робить ставку на те, що Захід втратить свою силу. І він, можливо, має рацію.