Генсек НАТО закликав Іран повністю взаємодіяти зі світом для розслідування катастрофи літака МАУ

Генсек НАТО заявляє, що немає причин не вірити заявам країн Заходу про збиття українського літака іранською ракетою.

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору Єнс Столтенберг закликає Іран повністю взаємодіяти з міжнародною спільнотою для ретельного розслідування катастрофи українського літака біля Тегерану.

Про це Столтенберг сказав журналістам у Брюсселі перед участю в засіданні Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ щодо ситуації в Іраку і Лівії.

"Це трагедія, і важливо, щоби ми мали змогу встановити всі факти. З цієї причини ми потребуємо ретельного і прозорого розслідування, і я закликаю Іран повністю брати участь і зробити внесок у прозоре і ретельне розслідування", - наголосив Столтенберг.

Також він висловив щирі співчуття всім, хто втратив своїх близьких у жахливій катастрофі.

Крім того, Столтенберг додав, що треба ознайомитися з подробицями розвідувальних даних у зв'язку з появою відео, на якому нібито ракета влучає в український літак.

"Немає причини не вірити повідомленням, які ми бачили з різних столиць від членів НАТО, і вони висловили своє занепокоєння стосовно інформації, яка вказує, що літак, імовірно, був збитий іранською системою протиракетної оборони. Саме тому ми потребуємо ретельного розслідування, і саме тому нам потрібно встановити всі факти. І саме тому, це також настільки важливо, щоби ми мали повне співробітництво з іранського боку у такому розслідуванні", - додав Столтенберг.

Читайте такожУ Зеленського заявили, що поспішних заяв про причини катастрофи літака МАУ в Ірані не буде

Як повідомляв УНІАН, 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули.

Літак, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, вилетів з аеропорту о 6.10 за місцевим часом і зник з радарів через кілька хвилин після вильоту.

На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також 82 громадянина Ірану, 63 громадянина Канади, 10 громадян Швеції, четверо громадян Афганістану, троє громадян Німеччини і троє громадян Великобританії.

Причини трагедії встановлює іранська сторона із залученням, у разі погодження, правоохоронних підрозділів і компетентних органів інших країн. В Ірані також перебуває група українських експертів.

9 січня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оприлюднив інформацію, яка може свідчити про наявність у канадської сторони доказів, в тому числі даних розвідувальних органів, щодо можливого ураження літака ракетою.