Де приймають біженців з України / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, УНІАН

Триває повномасштабна війна з Росією і для багатьох залишається актуальним питання, куди виїхати з України, щоб не залишитися без даху над головою. У 2024 році більшість країн Європи продовжують приймати переселенців, а багато хто також виплачує виплати прибулим. До того ж у ЄС схвалили продовження тимчасового захисту для українців, що дуже важливо для мігрантів.

У Всесвітній день біженців 20 червня ми розібралися, які країни приймають біженців з України в 2024 році і на яких умовах.

Які країни приймають біженців з України

Українських переселенців приймуть майже в будь-якій країні Європи. Але далеко не скрізь вони можуть претендувати на виплати або пільги на житло. У країнах, де немає виплат для українців, доведеться жити власним коштом.

Відео дня

Польща

Переселенці в Польщі можуть отримати одноразову виплату в розмірі 300 злотих під час перетину кордону. Заяву на отримання цієї допомоги можуть подати українці, які перебувають на території Польщі легально і внесені до реєстру PESEL. Для цього потрібно звернутися до центру соціальної допомоги (MOPS) або центру соціальних послуг за місцем проживання.

Українські батьки також можуть оформити щомісячну допомогу на дитину 800 злотих за умови реєстрації в PESEL, наявності польського номера телефону та рахунку в польському банку. Якщо дитина шкільного віку, то вона має відвідувати польську школу.

Німеччина

Українці, які прибувають до Німеччини, одразу після приїзду розподіляються в тимчасових пунктах розміщення. Там переселенці перебувають деякий час, доки для них не знайдуть вільне житло в одній із федеративних земель. Біженці не можуть самостійно обрати землю для подальшого проживання або переїхати без спеціального дозволу.

Адреси пунктів біженців у Німеччині є в п'яти федеративних землях. Деякі пункти не приймають переселенців із домашніми улюбленцями та з проблемами зі здоров'ям.

Фінансова допомога в розмірі 563 євро щомісяця виплачується українцям, які зареєстровані в центрі зайнятості. Є окремі виплати для дітей і пенсіонерів, а також часткова компенсація вартості оренди.

Швеція

Швеція надає тимчасові притулки українцям і допомагає з безкоштовним розміщенням. Для цього потрібно звернутися до Міграційної служби. Біженці, які планують залишатися на довгий термін, можуть оформити щомісячну допомогу в розмірі 818 євро на місяць.

країна для біженців з України 2024 року / фото ua.depositphotos.com Найкраща

Латвія

У цій країні українці після прибуття можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 343 євро на дорослого і 240 євро на дитину. Також є щомісячна грошова допомога 137 євро на першу людину і 96 на інших членів сім'ї. Переселенці можуть отримати безкоштовне латиське житло на термін до 120 днів.

Румунія

Тут українці безкоштовно житимуть у таборах тимчасового проживання. Такі пункти є в прикордонних з Україною містах Радауци, Марамуреш і Галац, а також у Бухаресті. Фінансова допомога переселенцям наразі тимчасово не виплачується через проблеми з бюджетом.

Чехія

Біженцям до Чехії можуть надати безкоштовне житло, але не більше ніж на 150 днів. Така допомога позбавляє права на отримання виплат. З безкоштовного житла можуть виселити, якщо особа не проживає там понад 10 днів поспіль без поважної причини.

Для українців, які самі оплачують оренду, є щомісячна фінансова допомога. Її розмір залежить від віку, доходу, наявності інвалідності, витрат на житло. Виплати зменшать, якщо протягом 150 днів українець працездатного віку не влаштується на роботу.

Франція

Після прибуття до Франції українців на кілька днів розмістять у пункт тимчасового прийому. Потім сім'я отримає тимчасове проживання на кілька тижнів або місяців, а вже потім - постійне житло. Важливо зазначити, що вільних будинків у Франції мало, і біженців здебільшого розміщують у віддалених селах.

Є також фінансова допомога для переселенців. Звернутися по неї можна у Французьке бюро імміграції та інтеграції. Розмір виплат залежить від кількості людей в родині. Якщо вам не знайшли безкоштовне житло, то допомога буде вищою.

Вас також можуть зацікавити новини: