Крім цього, він зауважив, що поки немає даних про те, чи буде російський диктатор Володимир Путін їхати до Стамбула на переговори. Макрон зазначив, що Франція очікує на реакцію з боку Кремля.
"Мета полягає в тому, щоб досягти припинення вогню на суші, в повітрі та на морі, щоб обговорити питання територій та гарантій безпеки", – додав Макрон.
Він також підкреслив важливість підтримки України, зокрема у посиленні ЗСУ. За його словами, після укладення мирної угоди, першочерговою гарантією безпеки має стати зміцнення української армії, яку наразі активно готують. Для цього буде потрібна велика кількість озброєння, саме тому інвестиції в оборонну сферу будуть направлятися і надалі.
Переговори у Стамбулі 15 травня
Раніше російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні провести 15 травня у Стамбулі прямі переговори без жодних попередніх умов.
Під час пропозиції Путін жодного разу не згадав про ініціативу "коаліції охочих" щодо 30-денного припинення вогню. Речник Путіна Дмитро Пісков заявив, що "Росія має власну позицію" щодо припинення вогню.