Німецький дипломат застеріг від військ НАТО в Україні без США

За його словами, це призведе до кінця Альянсу.

Присутність європейського військового контингенту в Україні без участі Сполучених Штатів Америки стане фактичним кінцем НАТО.

Про це в інтерв'ю Politico заявив колишній посол Німеччини в США і голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер. На його думку, Москва за жодних обставин не погодиться на розміщення іноземних військ в Україні, однак навіть у разі відправлення солдатів варто наполягати на залученні Америки:

"Може статися, що російська сторона проведе перевірку та заявить, що українці розпочали якусь стрілянину, і вони повинні на це відповісти. І тому європейці в Україні, можливо, будуть під обстрілом, і їм доведеться відповісти, вступити в бій без участі Сполучених Штатів. Чесно кажучи, це буде кінець НАТО, яким ми його знаємо".

Дипломат вважає, що таким чином Росія розділить Штати та Європу, яка наразі не здатна захистити себе від війни. За його словами, політика нової адміністрації Білого дому стала "електричним" ударом для Європи.

"Тепер ми розуміємо, що насправді нам потрібно набагато, набагато краще стояти на власних ногах, як з точки зору військових можливостей, так і з точки зору політичної стратегії", - зазначив він.

Водночас Ішингер впевнений, що згодом команда Дональда Трампа зрозуміє, що потребує допомоги Європи у складних питаннях національної безпеки, і повернеться до співпраці:

"Чи призвів підхід, що полягає у простому відстороненні Європи, відмові від розмов з Європою, розмовах з Росією про Україну без Європи, розмовах з Тегераном про ядерне питання без Європи, до якогось видимого успіху? Наскільки я можу судити, ні".

Європейські миротворці в Україні

Як повідомляв УНІАН, раніше Велика Британія та Франція виступили з ініціативою створення європейської миротворчої місії в Україні.

За даними ЗМІ, військова місія передбачає розгортання до 30 тисяч іноземних військовослужбовців після укладення мирної угоди з Росією.

Це мало б забезпечити дотримання умов перемир’я, захист критичної інфраструктури та стримування нової агресії з боку Росйської Федерації.

Велика кількість експертів відзначають, що реалізація цього плану залежить від підтримки США, особливо в аспектах авіаційного прикриття та логістики. Тим часом у Білому домі неодноразово казали, що не відправлятимуть своїх солдатів в Україну.

Вас також можуть зацікавити новини: