Офіційного оголошення про голод поки що не було / фото REUTERS

Продовольча ситуація в регіонах Тиграй, Амхара і Афар в Ефіопії досягла рівня "катастрофи" - у стані важкої кризи живуть 350 тисяч осіб.

Про це йдеться в аналізі ситуації, проведеному за підтримки ООН, передає BBC.

Аналіз показав, що з травня по червень 2021 року 350 тисяч людей жили в "важкій кризі" в регіоні Тиграй, а також в сусідніх Амхарі і Афарі. 

Станом на травень 5,5 млн осіб зіткнулися з високим рівнем гострої відсутності продовольчої безпеки в регіоні, і ситуація, ймовірно, погіршиться до вересня.

Водночас, у звіті немає офіційного оголошення про голод. За даними BBC, голод оголошується тільки при дотриманні певних показників смертності, недоїдання і голоду:

  • не менше 20% домогосподарств в районі стикаються з крайньою нестачею продуктів харчування з обмеженими можливостями;
  • показники гострого недоїдання перевищують 30%;
  • смертність перевищує дві людини на день на 10 тисяч осіб.

Читайте такожВ Ефіопії сталася масштабна різанина: загинули понад 200 людей

Своєю чергою, глава гуманітарних організацій ООН Марк Лоукок заявив, що на півночі Ефіопії спостерігається голод і "буде набагато гірше".

Всесвітня продовольча програма ООН, продовольча і сільськогосподарська організація ООН і дитяче агентство Unicef закликали до негайних дій з подолання кризи.

Нагадаємо, в 1984 році Тиграй і сусідня провінція Волло були епіцентром голоду, викликаного поєднанням посухи і війни, в результаті якого загинуло від 600 тисяч до мільйона осіб.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram