Російська авіація залітає в повітряний простір НАТО / facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські провокації біля кордонів НАТО носять регулярний характер, тільки за минулий рік літаки РФ 10 разів порушували повітряний простір Естонії, в нинішньому році - двічі.

Про це розповів кореспондент естонського Громадського телебачення Антон Алексєєв, передає 24 канал.

Недавню провокацію він назвав частиною відпрацювання ракетного удару з боку РФ. У Генштабі та Міноборони Естонії кажуть, що відпрацювання було віртуальним - його не помітно з супутника.

"Якщо ця інформація з'явилася в публічному просторі, тоді можна зробити висновок, що Росія не дуже це приховувала. Ми розцінюємо це як попередження", - говорить Алексєєв.

Журналіст припускає, що подібні "відпрацювання" пов'язані з майбутнім самітом НАТО, на якому вирішиться доля Фінляндії та Швеції. Вони, як відомо, висловлюють бажання стати членами Альянсу.

"Ми зараз ясно бачимо, що потрібно посилювати східне крило Альянсу, а також, за прикладом України - потрібні сили ППО", - додав він.

Що цьому передувало

Днями прикордонний російський вертоліт Мі-8 порушив повітряний простір Естонії, яка є членом НАТО, і перебував там майже дві хвилини. Інцидент стався 18 червня в районі Койдула на південному сході країни. Через це посла РФ Володимира Ліпаєва викликали в МЗС Естонії і передали йому ноту. За даними естонського телеканалу, російський вертоліт не мав плану польоту, а його транспондер був вимкнений. Крім того, пілот не мав двостороннього радіозв'язку з естонською Службою повітряного руху.

Як писав Bloomberg, Міноборони Естонії попередило про ескалацію напруженості між Кремлем і державою НАТО. "Ніколи не було так серйозно, як зараз. Це реальне життя. Вони фактично імітують ракетні удари по території НАТО і дають нам знати, що повідомляють нас про це", - заявив представник МО Естонії.