За словами журналістів, Україна готова укласти таку угоду.
Міністерство оборони Румунії проведе переговори з Україною, аби спільно виготовляти безпілотники, які потім можуть продаватися в інші європейські країни. Про це пише Digi24.
Таку інформацію підтвердили журналістам в Міністерстві оборони Румунії.
"Міністр національної оборони має офіційно зустрітися зі своїм українським колегою і обговорити угоду. Це не дуже складний бізнес-план. В основному, Румунія повинна буде заплатити за технології деяких безпілотників, розроблених українцями в результаті військового досвіду, який вони отримали в останні роки, коли вони стали наддержавою в галузі безпілотників", - підкреслили у матеріалі.
Наступним кроком стануть інвестиції у завод в Румунії, швидше за все, в Брашові, де румуни та українці спільно працюватимуть над виробництвом безпілотників.
"Більшість безпілотників буде використовуватися румунською армією, але багато з них, згідно з планом, також будуть продані іншим європейським країнам. Позитивною стороною цього партнерства є те, що Україна готова укласти угоду, тому що їй потрібні гроші. Недоліком є те, що Румунія не має грошей, тому таку угоду дуже важко реалізувати цього року. Швидше за все, подальші кроки будуть зроблені в 2026 році, коли буде затверджений новий армійський бюджет", - повідомляє Digi24.
Раніше колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий пояснив, чому США можуть бути зацікавлені у купівлі українських дронів. За його словами, наші безпілотники є дешевшими у виробництві, аніж американські, і їх легше виробляти масово.
"Американські дрони не гірші за наші. Навпаки. На сьогоднішній день вони значно кращі за наші. І так ще тривалий час лишатиметься. Але, є великий нюанс. Вони, умовно кажучи, в два, три, п’ять разів кращі, і при тому - в 50-100 разів дорожчі", - зауважив Дикий.
Напередодні президент України Володимир Зеленський заявляв, що обговорює із Трампом "мегаугоду" про торгівлю зброєю. Глава держави зазначив, що його останні переговори з президентом США були зосереджені на проривній угоді, яка передбачає взаємну підтримку повітряних технологій Америки та України.
Зокрема він запропонував поділитися всім тим, що Україна дізналася про сучасну війну під час трирічного конфлікту з Росією.