
Українські дрони є дешевшими у виробництві, аніж американські, і їх легше виробляти масово. Цей фактор може зіграти, аби американці почали купувати українські вироби. Таку думку висловив ветеран російсько-української війни, колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий в ефірі Радіо NV.
"Американські дрони не гірші за наші. Навпаки. На сьогоднішній день вони значно кращі за наші. І так ще тривалий час лишатиметься. Але, є великий нюанс. Вони, умовно кажучи, в два, три, п’ять разів кращі, і при тому - в 50-100 разів дорожчі", - відзначив Дикий.
Разом з тим, він звертає увагу на важливість фактору часу в умовах війни - фактор швидкості виготовлення дронів.
"Американська промисловість у цьому плані дуже повільна. Вони (роблять) дуже якісну продукцію... Але вони це роблять вкрай повільно і дуже задорого", - заявив Дикий.
На його думку, у війні перемагає той, хто налагодив дешеве масове виробництво, як це було у попередні дві Світові війни.
"І от саме за цим вони зараз до нас звертаються - за дешевим та масовим, не за супер технологічним. І дійсно є що їм запропонувати. Це абсолютно може бути взаємовигідна співпраця", - вважає Дикий.
США та Україна - останні новини
Як повідомляв УНІАН, нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Сполучені Штати хочуть купувати дрони, вироблені в Україні. Натомість Україна прагне придбати іншу зброю від американських виробників, аби створити повітряний щит. Це обговорюється з президентом США Дональдом Трампом.
"Є багато дронів, які маємо тільки ми. І ми обговорюємо це з президентом Трампом. Я сказав йому, що дуже хочу купувати у вас речі, які є тільки у вас. Він мені сказав, що Америка хоче купувати українські безпілотники... Я дуже хочу, щоб Америка допомогла нам захистити наше небо. Це дуже важливо", - наголосив український лідер.
Водночас видання Bloomberg написало, що прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер натякнув на переговори зі США про закупівлю зброї для України.
"Ми працюємо з союзниками над наданням можливостей, а також підтримки, яка стоїть за цим, щоб гарантувати ефективність будь-яких можливостей в Україні", - сказав Стармер на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом.
Зазначається, що може йти мова про постачання Patriot в Україну за допомогою продажу європейським союзникам США.