В Британії розповіли, як Росія і її маріонетки на Донбасі брешуть про вакцини / REUTERS

Росія намагається дестабілізувати країни по всьому світу, поширюючи дезінформацію про вакцини від коронавірусу. І ця брехня швидко поширюється в соціальних мережах.

Читайте такожAssociated Press: У США вистежили агентів ГРУ, які поширюють брехню про коронавірусПро це, як пише The Guardian, заявив голова комітету начальників штабів Великої Британії генерал сер Нік Картер. За його словами, пропагандистська тактика відповідає стратегії "політичної війни", яку агресивно ведуть Пекін і Москва. Вони намагаються "підірвати єдність" на Заході.

Британський генерал звинуватив "автократичних ворогів" у маніпуляції інформаційним простором з метою використати кризу, спричинену COVID-19, для досягнення своїх стратегічних цілей. Зокрема, за словами Картера, дезінформація Москви має на меті посилити настрої проти щеплень у соціальних мережах. При цьому, він вказав на приклад брехні, яка поширювалася з окупованої території України минулого літа.

В липні так звана "ЛНР" поширювала в соціальних мережах інформацію про те, що нібито США випробовують вакцину на українських добровольцях. І що нібито хтось з них вже помер. Таких випробувань ніколи не було. Але ця брехня швидко поширилася різними мовами. Зрештою, її опублікувала впливова група у Facebook з Австралії, яка виступає проти щеплень. Багато перевірок спростували російську вигадку. Але вона все одно поширювалася.

Картер сказав, що це був приклад "цифрового авторитаризму", який доповнює кібер- і хакерські атаки Кремля. Схожий підхід використовує і Китай, Компартія якого будує загальнонаціональну цифрову систему державного контролю.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram