Вибух у Бейруті 4 серпня / REUTERS

Про це в інтерв'ю УНІАН розповіла голова громади українців в Лівані Ірина Висота-Жарамані, яка проживає в Бейруті.

Читайте також"Бейрут не впізнати, це самі руїни": українка розповіла, як виглядає "перлина Близького Сходу" після вибуху

«Ми шоковані, у стресі, але люди поступово починають розуміти, що сталося, і всю складність ситуації. Страшна, страшна трагедія. Ми бачили спалахи, дим, цей «хімічний гриб», але ще не розуміли масштабів події. Наша сім'я живе приблизно за двадцять кілометрів від епіцентру, але, коли пролунав вибух, я вирішила, що він зовсім поруч. Сила вибухової хвилі була неймовірною. Ми з дітьми почали ховатися, шукати безпечне місце. Вирішили, що бомбардування, ракети. Потім всі вискочили з будинків, намагалися зрозуміти, що сталося. Також, мабуть, було й у Бейруті: розлітаються вікна, будинк, що руйнуються, паніка...», – поділилася своїми спогадами Ірина.

Як повідомляв УНІАН, увечері 4 серпня в порту столиці Лівану Бейрут стався потужний вибух.

Бригадний генерал Аббас Ібрагім заявив, що в ангарі в районі вибуху зберігалися конфісковані вибухонебезпечні матеріали, їх нібито готували до знищення.

Ліванська телевізійна станція MTV своєю чергою повідомила, що на складі було 2 750 тис. тонн аміачної селітри (нітрат амонію), яка використовується як компонент вибухових речовин, володіє високою летючістю, особливо при нагріванні, і повинна зберігатися в особливих умовах.

Пізніше прем'єр-міністр Лівану Хасан Діаб заявив, що причиною вибуху стало неналежне зберігання селітри, яка могла лежати на складі близько 6 років.

Сила вибуху була еквівалентна силі землетрусу магнітудою 3,5. Вибух відчули, зокрема, на Кіпрі (більш як 200 км від столиці Лівану).

Як заявив посол України в Лівані Ігор Осташ, в результаті вибуху деякі українці отримали порізи і забої.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram