Білоруська опозиція відповіла Лукашенкові / фото TUT.by

У штабі кандидата в президенти Білорусі Світлани Тихановської відреагували на критику з боку чинного президента країни Олександра Лукашенка, якому не сподобалася "програма опозиції".

Як повідомляє TUT.by, представники координаційної ради кажуть, що не в курсі, що за програму озвучив сьогодні на нараді з членами Ради безпеки Лукашенко.

"Рада перебуває на стадії формування, про яку програму каже Лукашенко, поняття не маємо", - сказала Ольга Ковалькова.

Серед інших згаданих пунктів "програми опозиції" Лукашенко назвав створення автокефальної білоруської церкви, розвиток інфраструктури на кордоні з Євросоюзом, забезпечення трансляції польських, литовських і українських телеканалів тощо. Член координаційної ради білоруської опозиції Марія Колесникова спростувала слова Лукашенка і назвала їх "спробою маніпуляції і обману", пише РБК.

"Ми конструктивно налаштовані до всіх зовнішніх партнерів Республіки Білорусь. Ми вважаємо, що всі існуючі домовленості повинні дотримуватися. Росія є важливим зовнішньополітичним і економічним партнером ... На жаль, останнім часом у співпраці з Росією регулярно виникають напруження і конфлікти. Це явно показує, що чинний президент Білорусі не в змозі впоратися з цим завданням. Ми зі свого боку підтверджуємо бажання і готовність вибудовувати взаємовигідні відносини з усіма країнами-партнерами, безумовно включно з Російською Федерацією", - говорить Колесникова.

Протести в Білорусі: хронологія подій

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його головний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, не згодних з результатами виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками.
  • З 9 серпня, за даними МВС Білорусі, в різних містах країни були затримані близько 7000 учасників акцій. 13 серпня їх почали випускати з ізоляторів.
  • За даними правозахисників, під час вуличних акцій в Білорусі в результаті дій силовиків загинули мінімум п'ятеро осіб, ще семеро перебувають у критичному стані в реанімації, близько 200-300 затриманих правозахисники вважають політв'язнями.
  • 15 серпня Лукашенко після телефонної розмови з Путіним заявив, що президент РФ пообіцяв всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки країни. Раніше Лукашенко неодноразово заявляв, що ситуацію в Білорусі розхитують ззовні.
  • 16 серпня після ще однієї телефонної розмови в прес-службі Лукашенка заявили, що вони з Путіним намір спільно реагувати "в разі загострення ситуації в частині зовнішніх загроз".