Гепатологиня розповіла, як зберегти печінку здоровою / фото ua.depositphotos.com

Коли мова заходить про здоров'я, то найчастіше люди думають про серце і мозок. Це не єдині органи, які потребують допомоги з віком.

Видання Parade пише, що питання здоров'я печінки зачіпає велику кількість людей. За даними Центру з контролю і профілактики захворювань, захворювання печінки діагностовано більш ніж у 4,5 мільйона дорослих у віці 18 років і старше.

Чому здоров'я печінки важливе

"Печінка - дуже важливий орган, що виконує низку незамінних функцій, і часто захворювання печінки діагностують недостатньо", - каже доктор Судха Кодалі, лікар-гепатолог із Х'юстонської методистської лікарні.

Відео дня

Пацієнти можуть надходити з прогресуючим захворюванням печінки, і на той час, коли це відбувається, можливості лікування обмежені.

"Деякі захворювання, що впливають на здоров'я печінки, мають доступні варіанти медичного лікування, тому рання діагностика є ключовим фактором", - каже доктор.

Які наслідки проблем із печінкою

Захворювання печінки може бути спричинене кількома факторами, серед яких інфекції, жирові та імунні проблеми. Доктор Кодалі каже, що довгостроковим наслідком будь-якого захворювання печінки, незалежно від того, що спричинило пошкодження, є цироз - здорова печінка заповнюється і заміщується рубцевою тканиною.

"Цироз підвищує ризик розвитку раку печінки", - каже доктор Кодалі. "Можуть виникнути й інші ускладнення, пов'язані з тим, що печінка не може виконувати низку важливих функцій, що призводить до госпіталізації, зниження якості життя і, найчастіше, до необхідності пересадки печінки".

Що зробити для здоров'я печінки

Найважливіше, що ви можете зробити для здоров'я печінки, - це дотримуватися збалансованої дієти, багатої на антиоксиданти, а також на всі необхідні вітаміни та мінерали.

"Дієта, яка була добре вивчена і показала, що приносить найбільшу користь, - це середземноморська дієта", - говорить доктор Кодалі. "Вона підкреслює ідею включення в раціон різноманітних овочів, що містять клітковину й антиоксиданти, риби, горіхів, що містять омега-жирні кислоти, мінерали й вітаміни, а також білків і вуглеводів у помірних кількостях".

Як ще поліпшити здоров'я печінки

Доктор Кодалі пояснює, що жирова печінка - одна з провідних причин захворювань печінки, яка є вторинною по відношенню до таких медичних факторів ризику, як високий кров'яний тиск, діабет, високий рівень холестерину і тригліцеридів.

"Підвищена вага і вживання алкоголю також є основними факторами ризику", - каже вона. "Тому, крім консультацій з лікарем для управління медичними факторами ризику, важливо приділяти увагу збалансованому харчуванню і фізичним вправам, а також намагатися підтримувати здорову вагу".

Доктор Кодалі додає, що краще уникати трав і непотрібних добавок, які можуть нашкодити печінці. Відмова від куріння також може поліпшити стан печінки, а достатній сон може мати позитивний вплив.

"Такі інфекції, як гепатит В і С, також можуть призвести до проблем із печінкою. Незахищений секс, спільне використання голок і нечисті голки для татуювань - ось деякі зі способів зараження цими інфекціями", - нагадала гепатолог.

Раніше УНІАН писав, що дієтологи засумнівалися в ефективності найкращої дієти у світі.

Вас також можуть зацікавити новини: