30 хвилин спорту щодня дадуть вам 5 переваг - що матиме ваше тіло / фото ua.depositphotos.com

Чимало людей проводять свій 8-годинний робочий день за комп'ютером і, попри знання щодо користі спорту, нехтують навіть короткотривалими розминками та тренуваннями.

І як виявляється, даремно. 30 хвилин спорту щодня можуть наділити організм 5 перевагами, тож не обов'язково годинами займатися у спортзалі, щоб принести користь своєму здоров'ю. Переваги від такого щоденного фізичного навантаження описав EatingWell.

5 позитивних змін, які дадуть 30-хвилинні тренування

1. 30 хвилин спорту дозволять розвинути когнітивні функції. Про це свідчить дослідження, яке провели вчені у 2021 році. Його опублікував журнал Journal of Alzheimer's Disease. В ньому зазначалося, що щоденні аеробні вправи, ходьба, катання на велосипеді та інша подібна активність допомагали впоратися з цією проблемою. В іншому висновку вчених, опублікованому в журналі Nutrients, стверджувалося: щоденні спортивні навантаження дозволяють запобігти приблизно 3% усіх випадків деменції. 

Відео дня

2. Щоденний спорт - гарний регулятор "життєвих" показників організму. Регулярні фізичні навантаження корисні для серця. Вчені кажуть, що під час спорту організм людини збільшує частоту серцевих скорочень, що сприяє покращенню кровообігу і, своєю чергою, дозволяє знизити ризик появи серцево-судинних захворювань. Відповідний матеріал вчені опублікували у 2022 році в журналі Signal Transduction and Targeted Therapy. Також спорт допомагає підтримувати нормальний рівень артеріального тиску, що також "позитивно" для серця, йдеться в науковому огляді 2020-року в Journal of the American Heart Association

Крім того, регулярна фізична активність впливає на рівень холестерину в крові: зменшує кількість сполук, які завдають шкоди, і збільшує частинки так званого "доброго" холестерину (ЛПВГ). Детальніше про це йдеться в статті в American Journal of Physiology - Heart and Circulatory Physiology за 2020 рік.

Також спорт здатний "зміцнити" ваші кістки за рахунок підвищення щільності кісткової тканини. А це значить, що ви убезпечуєте себе від ймовірності легко отримати перелом в разі травмування тієї чи іншої частини тіла. Також спорт загалом дозволяє людини краще орієнтуватися в просторі, а значить, рідше падати. Чимало вправ, які виконує людина під час тренувань, є гарними "тренерами" для покращення координації. 

3. Щоденний спорт впливає на сон. Не секрет, що більш активній людині вночі легше заснути. Це підтверджує висновок вчених за 2018 рік, опублікований у журналі Sleep Medicine Reviews. Їхнє дослідження виявило, що підвищення температури тіла під час фізичних вправ покращує якість сну, сприяючи її зниженню тоді, коли людина засинає. Регулярний спорт навіть тривалістю у 30 хвилин дозволяє позбавитися від денної сонливості, відчувати себе бадьоріше і, як вже згадувалось, "без проблем" лягати спати. 

4. У спорті сила - ви будете дуже активними. Ми вже згадували про вплив спорту на підвищення рівня енергії. Слід докладніше зупинитися на тому, як саме це працює. Коли ви тренуєтеся, кровотік у вашому тілі збільшується, забезпечуючи ефективну доставку важливих поживних речовин і кисню до клітин. Цей процес сприяє перетворенню поживних речовин у корисну енергію, підвищуючи витривалість і зменшуючи відчуття втоми. Про це йдеться в мета-аналізі 2021 року, опублікованим в Архіві фізичної медицини та реабілітації (Archives of Physical Medicine and Rehabilitation). Крім того, регулярна фізична активність допомагає поліпшити метаболічну функцію, що призводить до більш стабільного рівня енергії протягом дня.

5. Відчуйте себе "сангвініком" завдяки спорту.  Ви, напевно, чули термін "кайф бігуна" і, можливо, замислювалися, чи так це насправді. Дослідження показали, що фізичні вправи можуть допомогти підтримати ваше психічне здоров'я, покращуючи настрій. Згідно зі статтею 2021 року, опублікованою в журналі Biomolecules, фізичні вправи викликають вивільнення ендорфінів, які часто називають "гормонами гарного самопочуття", що може призвести до відчуття щастя та ейфорії. Регулярна фізична активність також може полегшити симптоми депресії і тривоги, сприяючи розслабленню і підвищуючи здатність організму справлятися зі стресом. Крім того, просте зосередження на фізичних вправах може допомогти відволіктися від негативних думок, які підживлюють тривогу і депресію.

Отже, не обов'язково виснажувати себе довгими тренуваннями, або купляти абонемент у спортзал, знаючи, що у вас на це не стане ні часу, ні сил, ні бажання. Увімкніть улюблену музику, вдягніть комфортний для себе одяг, та просто спробуйте почати "легко" займатися спортом щодня. Це може бути просто аеробіка, щось на кшталт зарядки або ж танці, в яких хореографом є саме ви. Головне перетворити це у звичку і пізніше ваше тіло скаже вам: "Дякую". 

Чи вівсянка корисна - дієтолог розвіяла кілька міфів

Часто ми чуємо про те, що вівсянка - це найздоровіший та найкорисніший сніданок, який людина може "подарувати" власному тілу. Дієтолог Ніколь Сохай розкрила, чи дійсно це так, і пояснила різницю між пластівцями швидкого приготування та вівсянкою, яку доводиться варити довше. 

Виявляється, що питання про користь цієї каші - індивідуальне для кожного. Читай, кому можна їсти вівсянку на сніданок

Вас також можуть зацікавити новини: