Якщо не сповільнити знищення рослин, існування людства опиниться під загрозою - вчені

18:16, 16 липня 2015
Природні ресурси
194 0

Якщо люди не вимруть, а кількість біомаси опуститься нижче сталого порога, людська популяція почне різко скорочуватися, люди будуть змушені повернутися до життя мисливців-збирачів або простих садівників.

Биомасса / Фото УНИАН

Якщо люди не сповільнять знищення рослинного життя, людська цивілізація може опинитися під загрозою вимирання.

Про це розповів доцент університету Джорджії Джон Шрамскі (John Schramski) у своїй науковій статті, яка була опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, пишуть Вести.Наука.

"Ви можете думати про Землю як про акумулятор, який розряджається дуже повільно, протягом мільярдів років, – говорить дослідник. – Сонячна енергія зберігається в рослинах і викопних видах палива, проте люди виснажують її значно швидше, ніж вона може бути заповнена".

За його словами, Земля колись була пустельним пейзажем, позбавленим життя, а потім мільярди років тому найпростіші організми еволюціонували і розвинули здатність трансформувати сонячне світло в енергію. У кінцевому підсумку це призвело до величезного вибуху біорізноманіття тварин і рослин, в результаті чого Земля наповнилася пишними лісами і надзвичайно різноманітними екосистемами.

Читайте такожБілі ведмеді можуть повністю зникнути до 2025 року - екологи

Вчені підрахували, що Земля містила приблизно тисячу мільярдів тонн вуглецю у живій біомасі 2 тисячі років тому. З того часу люди скоротили цей показник майже вдвічі. Вважається, що більше 10% цієї біомаси було зруйновано протягом минулого століття.

"Якщо ми не змінимо цю згубну тенденцію, в кінцевому рахунку опинимося в точці, коли акумулятор розряджений до того рівня, при якому Земля більше не зможе підтримувати нас", – сказав Шрамскі.

Чим більше біомаси знищується, тим менше на планеті залишається запасів енергії, яка витрачається на підтримання складних харчових мереж Землі і біогеохімічних балансів.

Якщо люди не вимруть, а кількість біомаси опуститься нижче сталого порога, людська популяція почне різко скорочуватися, а люди будуть змушені повернутися до життя мисливців-збирачів або простих садівників.

Шрамскі та його колеги сподіваються, що визнання важливості біомаси, зусилля з її збереження і зростаюча популярність поновлюваних джерел енергії уповільнить стрімкий шлях до невизначеного майбутнього, однак заходи, необхідні, щоб зупинити цей процес, повинні бути радикальними.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter