Експерти прогнозують зростання цін на хліб / Фото УНІАН, Володимир Гонтар

На тлі стрімкого подорожчання газу в Україні можуть злетіти ціни на хліб.

Такий прогноз озвучили у Всеукраїнській асоціації пекарів. Як йдеться в матеріалі УНІАН, попри зліт цін на газ в Європі, до кінця опалювального сезону українці платитимуть за газ за фіксованим тарифом, який залежно від постачальника коливається по регіонах від 7,9 до 13,5 гривень за кубометр.

Читайте такожВ Україні злетіли ціни на овочі: скільки та за що доведеться заплатити

Однак, для приватних компаній і промисловості таких "бонусів", на жаль, немає. Високі тарифи на газ можуть призвести до подорожчання товарів та основних продуктів харчування, про що вже попередили виробники.

"Подорожчання газу в сім разів у порівнянні з цінами попереднього року і подвоєння вартості електроенергії, очевидно, призведе до збільшення їх частки в собівартості хліба.  З урахуванням інших факторів, це обернеться подорожчанням хліба на 10-25 відсотків", - зазначили у Всеукраїнській асоціації пекарів.

Ціни на газ і реакція ЄС:

5 країн Європейського Союзу просять розслідувати аномально високі ціни на газ.

Так, Франція, Іспанія, Чехія, Румунія і Греція у своїй спільній заяві закликали встановити загальні правила купівлі газу, щоб пом'якшити різкий стрибок цін на газ.

Серед основних причин рекордного зростання цін на природний газ в Європі - низькі запаси газу в сховищах через холодну зиму і слабкі темпи закачування, викликані дефіцитом пропозиції.

Крім того, рекордно високими є і ціни на вугілля. З початку року його вартість зросла вдвічі – до 200 доларів за тонну.

6 жовтня 2021 року ціна газу в Європі злетіла майже до 2 тисяч доларів.

Зростання цін на продукти в Україні: 

  • Ціни на цукор і соняшникову олію в Україні в серпні 2021 року в річному вираженні - у порівнянні з серпнем 2020 року – підвищилися на 91,2% і 75,6% відповідно.
  • У серпні в річному вираженні ціни на яйця зросли на 51,8%, хліб подорожчав на 16,5%, м'ясо – на 11%, макарони – на 10%.
  • Експерти прогнозували, що до кінця 2021 року популярний серед українців продукт - хліб - може подорожчати від 5 до 25%.