Для більш швидкого відновлення енергосистеми не вистачає потрібних працівників.
Україні бракує щонайменше 4000 енергетиків для ефективного відновлення енергосистеми після масованих обстрілів ворога. Зважаючи на умови роботи, працівники отримують недостатню зарплатню і можуть підпадати під мобілізацію, розповів заступник директора Асоціації енергетичних та природних ресурсів України Андрій Закревський в етері Новини Live.
"4 тисячі людей нам не вистачає. Це тільки якщо говорити про паливно-енергетичний комплекс, по державних компаніях. Не всі до сих пір на 100% заброньовані. Якщо вздовж фронту це питання вже було вирішене, то наприклад в таких містах, як Київ – ні", – каже Закревський.
При цьому влада, за його словами, не розширює існуючі квоти на кількість заброньованих працівників і водночас прагне залучати більше фахівців.
"Виникає питання: як ви хочете збільшувати кількість бригад, якщо ви зафіксували, скільки було до того – стільки ми вам і надамо на наступний рік?" – запитує Закревський.
Окремо директор Асоціації акцентує увагу на фінансовому забезпеченні енергетиків.
"Про що ми говоримо, про 7 200 гривень зарплати сантехніка чи електрика – це ні про що. 20 000 гривень зараз виплачуються, надаються, але потрібне підняття престижу професії завдяки бронюванню і підвищенню зарплат. Зараз до інших людей – грубо кажучи, до мера Києва – починає доходити, що потрібно щось з цими людьми робити", – каже Закревський.
За оцінками Reuters, через енергетичну кризу економіка України опинилася в найгіршому стані за час повномасштабної війни. Компанії недоотримують генерацію і скорочують виробництво, а відтак – і надходження до держбюджету. Збитки промисловості провокуватимуть додаткову інфляцію.
Тим часом прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан хоче зупинити поставки Україні електроенергії через нібито гальмування українською стороною відновлювальних робіт на магістралі "Дружба", що перекачує російську нафту.